avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Activitate masli

Activitate masli

Cum se procedeaza cu biletele cand organizezi un spectacol public (avand microintreprindere)?
Poate cineva sa imi zica niste pasi, cum si unde la ce tipografie trebuiesc facute?Cum le faci intrarea in firma? Fiscalizarea lor se face pe un spectacol anume sau sau pe firma si pe urma le poti folosi la orice spectacol?
Multumesc frumos!
P.S. Orice informatie e binevenita!
Pot sa fac acum o sesizare a incalcarii contractului colectiv de munca pe ramura el ne mai fiind valabil dar atunci cand s-a intamplat fapta era in vigoare , fapta fiind consemnata in activitatea institutiei?(au trecut in jur de 2 luni de la incalcare)
Daca o femeie avea o casa donatie si sotul ei reconstruieste casa, demoland casa veche.in cazul unui divort cum se face cu acea casa?cina are dreptul la ea?
Daca stii ca un director de institutie are relatii la curtea de conturi din oras, poti sa faci o sesizare la curtea de conturi din alt oras?
Răspuns la discuția legea institutiilor publice
am gasit, am rezolvat, va multumesc!!
Răspuns la discuția legea institutiilor publice
Am gasit legea dar am gresit putin intrebarea, nu inteleg unde se incadreaza un contract cu o institutie publica in baza legii 8 din 1996 privind drepturile de autor, cat poate da avans?Am vazut ca sunt mai toate cam 30%,dar nu stiu exact unde se incadreaza.
Cat poate da o institutie publica avans pentru prestarea unor servicii?
Stiu ceva de 20 sau 30 la suta?poate cineva sa imi spuna?
Nu stie nimeni?
Răspuns la discuția contractul colectiv de munca
multumesc pentru raspuns
Răspuns la discuția contractul colectiv de munca
ramura cultura?stiti ceva despre asta?
Daca nu e semnat un alt contract colectiv munca ramane valabil cel de dinainte?Ce contracte colective de munca mai sunt valabile in acest moment?
Contractul pe ramura e valabil?