Forum Discuţii juridice Achiziţii publice legea institutiilor publice
Discuție deschisă în Achiziţii publice

legea institutiilor publice

Cat poate da o institutie publica avans pentru prestarea unor servicii?
Stiu ceva de 20 sau 30 la suta?poate cineva sa imi spuna?
Nu stie nimeni?
masli, utilizator
Acţiunile, categoriile de cheltuieli, criteriile, procedurile şi limitele maxime privind acordarea de avansuri din fonduri publice sunt prevazute in anexele 1 si 2 ale HG 264 din 2003 privind stabilirea actiunilor si categoriilor de cheltuieli, criteriilor, procedurilor si limitelor pentru efectuarea de plati in avans din fonduri publice
Am gasit legea dar am gresit putin intrebarea, nu inteleg unde se incadreaza un contract cu o institutie publica in baza legii 8 din 1996 privind drepturile de autor, cat poate da avans?Am vazut ca sunt mai toate cam 30%,dar nu stiu exact unde se incadreaza.
am gasit, am rezolvat, va multumesc!!