avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Activitate bikaeraser

Activitate bikaeraser

salut, am luat o amenda anul trecut prin octombrie pe legea 61 din cate imi aduc aminte si m-am gandit atunci sa nu o platesc ca vine la impozit doar ca a fost invers nu a venit la impozit ci mi-au trimis acum cateva zile de la finante o somatie ca ma executa silit pt o amenda de 100 de ron ( mda Romania ) ce sa fac sa o platesc imediat sau o pot platii si sa zic in 2-3 sapt adica pot fi repercusiuni pentru neplata sau dureaza prea mult la noi din cauza birocratiei ? si inca ceva daca stie cineva cat costa si dureaza sa ti se elibereze o adeverinta ca ai dreptul sa circuli in strainatate ? Va multumesc anticipat
am o amenda neplatita de 100 de ron legea 61/1991 ( o bere in spatele blocului acum o luna ) si momentan nu este de prioritatea mea sa o platesc vreau doar sa se duca la impozit anul viitor si o voi platii astfel am un ragaz de 2-3 luni>
acum va intreb pe voi se va duce sau nu la impozit ca nu ma pricep si mai important imi pot lua cazierul de la politie daca nu am platit-o?
va multumesc anticipat
acum cateva luni, mai exact 6 luni am deschis un cont bancar ( debit card ) la o banca in Anglia,( HSBC) contractul cu ei presupunea obligatia minima de 6 luni sa platesti 8 lire /per luna taxa de administrare dupa aceea puteam renunta la card, ulterior am plecat din Anglia ne mai avand posibilitatea de a ramane acolo ( actele ) dar am pastrat contul deschis pentru a-mi putea ridica ultimul salariu cand ajungeam in RO ca alta solutie nu aveam. acum va intreb pe voi care aveti habar ce mi se poate intampla ca nu mi-am platit comisioanele aferente si ca acel cont a ramas deschis deci se tot strang cate 8 lire in fiecare luna pe minus, sunt curios ce se poate intampla ca dupa cum stiu eu bancile nu te iarta nici pt un leu
astept rasp voastre sincere
pai o sa-i trimit in cele din urma o fotografie la C.I. dar sterg cateva cifre la CNP ...si Nr si Permisul ca sa se convina omul ca nu-s excroc :) desigur si pe permis la fel am sa sterg 2-3 cifre de la CNP doar nu-i dau chiar toate datele
sper ca am pus intrebarea in rubrica forumului care trebuie deci,
poate sa faca cineva ceva cu o copie dupa buletin de ex. copia buletinului meu, am nevoie sa stiu ca as vrea sa fac o tranzactie online cu un tip si vreau sa primesc banii pe contul cardului meu si acest tip nu are incredere ....nu-i din orasul meu si nu stiu ce sa fac sa-i dau o fotografie cu cartea mea de identitate ..sau sa nu-i trimit ca habar n-am daca are ce sa faca cu ea...el vrea doar sa ma verifice ca nu-s vreun tepar, excroc ...etc! va multumesc anticipat
stai linistit ..ca oricum nu se poate adeverii nimic si din cate se pare mama s-a mai mult a bagat frica in ea a incercat sa o faca sa se dea de gol asa ca n-a aflat nimeni nimic si oricum nu-mi mai pasa ...ca nici nu o sa afle ..poate sa afle dupa 18 ani atunci chiar numai ma intereseaza si chiar daca ar afla fata nu va spune nimic si maicasa n-are decat sa umble pe la politie ca nu are cu ce dovedii nimic hai pa ....si stai lin ca nu face nimeni "parnaie"
Ea oricum nu o sa faca asa ceva ca ma iubeste si stie si ea cum sunt parintii ei si nu are sa minta la politie in caz ca se va ajunge aici ...asa spuneam si eu ca acuzarea de viol nu-si are rostul e absurd ca vorba dmv..toti care ne cunosc stiu ca eram impreuna si inca suntem si totul s-a intamplat cu consimtamantul ei fara nicio presiune, ma gandeam prin prisma ca totusi inca e minora atat dar odata ce mi-ati transmis toate scenariile posibile m-am linistit oricum va multumesc o zi buna
mai bine nu spunea-ti prostia asta imi pare rau .dar..unde scrie ca e gresit sa iubesti si sa fi iubit ....aia care au 40 si fata 16 ? eu sunt rau aici ...? adica dupa vorbele acestea lasa nu hai sa facem inchisoare toti care iubim minore nu ..si aia ce omoara stau in libertate ...ce corecta sunteti dmv ..bv`o
deci sa inteleg ca doar in cazul in care o forteaza sa declare altceva se poate int ceva altfel nu...
chiar daka e minora ? si numai se pune coruperea atunci ar fi ft bine multumesc