Forum Discuţii juridice Executare silită amenda transformata in somatie cu titlu executoresc
Discuție deschisă în Executare silită

amenda transformata in somatie cu titlu executoresc

salut, am luat o amenda anul trecut prin octombrie pe legea 61 din cate imi aduc aminte si m-am gandit atunci sa nu o platesc ca vine la impozit doar ca a fost invers nu a venit la impozit ci mi-au trimis acum cateva zile de la finante o somatie ca ma executa silit pt o amenda de 100 de ron ( mda Romania ) ce sa fac sa o platesc imediat sau o pot platii si sa zic in 2-3 sapt adica pot fi repercusiuni pentru neplata sau dureaza prea mult la noi din cauza birocratiei ? si inca ceva daca stie cineva cat costa si dureaza sa ti se elibereze o adeverinta ca ai dreptul sa circuli in strainatate ? Va multumesc anticipat
Pentru a preintampina situatii neplacute,faceti efortul si achitati integral si repede suma