avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 486 soluții astăzi
Forum Activitate victoria1

Activitate victoria1

multumesc pentru raspuns. chiar daca nu se poate demonstra prea usor , eu cred ca e rea credinta sa nu platesti pensie de intretinere ani de-a randul !
are cineva cunostinta daca e adevarat ca in cazul in care parintele obligat la plata pensiei de intretinere nu o plateste invocand lipsa locului de munca (de mai multi ani!) ,pot fi obligati bunicii la plata acesteia? daca el nu are ,legal nicio sursa de venit ce sanse de castig exista in cazul in care este dat in judecata? faptul ca nu are o forma legala de angajare si nici nu se poate demonstra ca a avut totusi niste venituri( neavand bunuri pe numele lui) , inseamna ca obligatia de intretinere a copilului cade pur si simplu?!!
Răspuns la discuția Promovare in clasa
am o nedumerire . de ce sunt recunoscute doar studiile absolvite dupa incadrare ? nu mi se pare corect .
buna ziua. sunt functionar public cu functia de referent, am absolvit facultatea de drept si doresc promovare pe functia de inspector. am depus o cerere ina cest sens la institutia unde lucrez iar raspunsul a fost ca nu pot fi promovata cu aceste studii ci pot ocupa doar functia de consilier juridic. in alte institutii am auzit ca s-au promovat persoane absolvente de drep stiinte juridice . ma puteti ajuta sa ma lamuresc daca am sau drept la promovare? multumesc.