avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 341 soluții astăzi
Forum Activitate marianavoda

Activitate marianavoda

buna seara. nu m am dumirit daca pot participa la o licitatie privind un teren fara cladirile aflate pe el? terenul este de 6900 mp iar cladirile in ultimul grad de uzura si cu un pret ffff mare.mentionez ca maine este licitatia. am vrut sa depun garantia de 10% pentru teren si ma atentionat dl cu licitatia ca o sa ma recuze anaf ul.este corect,din moment ce in caietul de sarcini nu se specifica ca se vand impreuna?
Răspuns la discuția participare la licitatie
va multumesc
buna ziua va rog sa mi spuneti cine ma poate reprezenta la licittatie un avocat sau un jurist?
:frantic:
buna seara,va rog nu vreau sa gresesc,daca inchei un contract de munca cu norma de 4 ore,salariata v a putea beneficia de concediu si indemnizatie de maternitate???
#-o
mai oameni buni, ne am tampit auzi cogenerere i mi e greu sa inteleg ce inseamna ce taxa mai e si asta dar eu inteleg ca platesc mai mult si nu cu 0.2294 ci cu 17 lei la factura. dar ma gandesc cat mai serios sa FFFFFACCC un lucru care poate o sa le dea de gandit celor de la autoritatea nu stiu cui ! o sa fac o investitie si i mi iau o eoliana.sac!. cui ai place sa mi urmeze exemplul si sa mai vedem cei cu autoratile ce taxe mai inventeaza si pentri cati. e mai greu inceputul dar pt mine e f aproape. astept impresii
VA MULTUMESC PENTRU RASPUNS,SPER CA INSTANTA V A ANULA PROCESUL VERBAL
X-(NU O SA VA IA POLITIA IN SEAMA , UN CAZ ASEMANATOR AM AVUT CU FIIUL MEU CARE A COMANDAT , A SI PLATIT SI REPET DUPA CE AM RECLAMAT LA POLITIE CA NU AM PRIMIT NIMIC NU S A INTAMPLAT NIMIC .SOMN USOR, POLITIA VEGHEAZA.
se poate retine permisul pt oug 195/2002,art 5712