avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Activitate ioanadolean

Activitate ioanadolean

Directia muncii mi-a virat o indemnizatie in plus care si-a recuperato cu ajutorul anafului in data de 9 august 2016 luand din contul meu suma datorata.Am fost la anaf sa intreb daca si-au luat banii mai am ceva de facut au zis ca nu apoi au trimis o poprire pe salariu la locul de munca neanuntand ca datoria mea era platita.asta s-a intamplat in data de 15 sept 2016.Mam dus din nou la anaf sa cer sa mi se returneze banii si mi s-a spus ca imi vor fi returnati in cont dar nu mi-au spus exact cand.As vrea sa stiu ce pot sa fac sa -mi recuperez banii?Ar trebui sa fac o cerere desi ei au zis ca nu?Si avand in vedere ca n-au respectat procentul care era de luat partial si si-au luat banii dintr-o data si mi-au blocat toate conturile inclusiv cel de alocatii al fetelor nu pot actiona legal?
lucrez la o firma de stat si am o fetita de 2 luni vreau sa stiu daca se mai acorda salariul mediu pe unitate?
care este durata de la nastere pana cand se poate depune cererea?
sunt obligati sa acorde acest salar?
Discuție maternitate
am o intrebare:m-am intors din maternitate in 21 sept.2012 in ian. 2012 am ramas din nou insarcinata ma va afecta in vreun fel la indemnizatia de crestere pt al doilea copil?
AM NASCUT IN 2008 ,DE LA SERVICI NU MI S-A COMUNICAT CA AM DREPTUL LA ACEST SALARIU MEDIU.AM AFLAT DE EL DOAR ACUM DUPA 3 ANI.SE MAI POATE RECUPERA ACEST SALARIU?
MAI SUNT SOLUTII DE RECUPERARE A ACESTOR BANI?
MULTUMESC.
Discuție ture de noapte
buna ziua am o fetita de 3 ani sunt obligata sa prestez ture de noapte?
buna ziua
as avea o problema:am depus o cerere de transfer de pe o sectie pe alta la resurse umane si una la sefa mea,ce formalitati mai trebuie sa urmez?
in cat timp ar trebui sa primesc un raspuns?
as putea primi un refuz la cererea mea?am dreptul ca salariat sa cer un transfer?
mentionez ca lucrez intr-o clinica care e impartita in 3 sectii
si daca vreau sa nu ma intorc le vechiul loc de munca ce pasi trebuie sa urmez?si cu cat timp inainte trebuie sa anunt?
am o intrebare: fiind in concediu de maternitate cu cat timp trebuie sa anunt inainte ca ma intorc la servici?exista o data sau o perioada in care sunt obligata sa anunt ca revin la servici?
o colega de servici a fost certata ca trebuia sa anunte din timp ca se intoarce.
vreau sa stiu daca este o prevedere in acest sens
multumesc