avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 385 soluții astăzi
Forum Activitate alexandra60

Activitate alexandra60

multumesc pentru sfaturi, acum incerc sa fac rost de banii sa achit restanta, va rog postati in continuare AJUTATI-MA SA GASESC O SOLUTIE.
Tot ce ati scris mi-a fost de folos, orice sfat este bine venit.
M-am mai linistit putin.
Astept in continuare solutii.
In 2007 am luat un credit in CHF la sfatul unei cunostinte lucrator la o banca si cu ce m-a asigurat cea care mi-a facut creditul ca este posibil ca francul sa scada dar poate sa creasca dar foarte putin, iar eu disperata pentru ca aveam nevoie de o suma mare pentru ca sa renovez casa, fara sa fac un lux decat strictul necesar am luat un credit in CHF in valoare de 40000 ron din care 10000 am inchis un alt credit, cand am luat acest credit lucram si aveam salariul de 1200 si ca sa obtin creditul aveam nevoie de codebitor si am pus pe copilul meu. La inceput rata era de 650 ron echivalentul in CHF iar acum a ajuns rata la 1000 ron. Anul trecut am fost obligata sa fac o reesalonare de catre banca pt ca am avut restanta 1000 ron si nu am avut banii sa platesc , acum am restanta 4500 ron (transformati in franci) desi am platit in fiecare luna intre 500 si 800 de ron. Eu acum sunt pensionara de 2 ani cu pensie mica si acum o alta banca mi-a facut proprire si eu m-ai i-au pensie 600 ron, pensia este de 900 ron ma ajuta copulul cu salariul lui dar nu ne ajung sa traim si sa platim
Banca banpost ma forteaza sa dau banii restanta si eu nu am , ma forteaza sa pun apartamentul impoteca si eu nu vreau asta imi este teama sa nu raman fara casa, CE POT SA FAC SA ACHIT SAU SA SCAP DE ACESTI CAMATARI NU MAI POT, SUPRAVIETUIESC CU EXTRAVERALE.
va multumesc
ASTEPT URGENT RASPUNS
da ma refer la executare silita
Daca stiti o banca care sa-mi acorde credit sa achit acest credit si sa platesc in lei credit fara ipoteca
imi cer scuze pt eventuale greseli de orografie
MULTUMESC TUTUROR PENTRU RASPUNS
DUMNEZEU SA VA DE-A SANATATE