avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Activitate Krisha_oana

Activitate Krisha_oana

Buna ziua!am o firma de constructii, si vreau sa stiu daca de exemplu am un muncitor care este angajat i baza diplomei ca sudor, si el lucreaza pe santier ca dulgher, ii pot face intern o calificare ca dulgher?fara sa il trimit la cursuri de formare profesionala. am prins asta in regulamentul intern, si am tot cautat o lege care sa imi permita asta. am gasit Ordonanta |Guvernului nr 129/2000 care imi spune ca pot face asta, dar nu imi spune concret cum!.Va multumesc
Buna ziua. As avea si eu nevoie de lista coeficienti de ierarhizare pentru sectorul de constructii actualizata dupa noul cod al muncii intrat in viguare de la 1.05.2011, este publicat vreun act aditional cu aceasta lista?
Buna seara.am si eu o rugaminte..am un prieten care l-a impins pe un om care era beat dupa ce acel om l-a lovit cu piciorul in piept, prietenul meu al impins si ala si-a rupt piciorul..a mers la medicina legala si si-a luat un certificat medico-legal cu 51 de zile de spitalizare...acum ce poate pati daca dosarul se duce la Parchet..care e pedeapsa cea mai urata pe care o poate primi...va multumesc...