avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 423 soluții astăzi
Forum Activitate andrei_24

Activitate andrei_24

Răspuns la discuția datorii...si iar datorii
dar comisionul executorului e in functie de suma ce trebuie recuperata sau e unul fix?si aproximativ in cat timp se face executarea de la cerere?
Răspuns la discuția datorii...si iar datorii
va multumesc pentru raspunsuri.in contract este scrisa suma imprumutata..si data pana la care trebuie sa ii primesc inapoi..si este scris ca in caz de nerestituire pana la data respectiva prezentul contract reprezinta titlu executoriu si ca urmez a fi despagubit din bunurile mobile si imobile aflate in proprietatea respectivului.acum ca stiti de fel de contract este puteti sti ce se poate intampla si va rog frumos sa ma lamuriti.
Răspuns la discuția datorii...si iar datorii
si eu acuma ce sa mai cred daca o persoana spune ca trebuie dat in judecata datornicul si o alta persoana imi spune ca pot apela direct la excutor...
Răspuns la discuția datorii...si iar datorii
am inteles.dar as vrea sa stiu aproximativ cat poate dura..un termen minim.si daca`pot cere sa plateasca datornicul si cheltuielile de judecata
Răspuns la discuția datorii...si iar datorii
va multumesc.dar cam cat timp ar putea dura toata aceasta procedura?
buna seara..am si eu o nelamurire.am imprumutat unei persoane o suma de bani si am facut un contract la notar pe care scrie ca in caz ca nu primesc banii pana la data stabilita contractul reprezinta titlu de executare silita.asta inseamna ca pot apela direct la un executor?si cam cat timp ar dura toata procedura...dar sper sa nu ajung pana acolo.va multumesc si astept un raspuns:(