avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Activitate mihaelaro

Activitate mihaelaro

va rog unde gasesc articole de casare si trimitere inapoi o decizia la curte de apel in cod p si cpp .a fost la curte suprema si nu au scris sub ce articol au casat o.sau din ce motiv
Discuție inalta curte
poate inalta curte sa schimba art.74 la art. 81 daca condamnare este 2 ani ,fara antecedinte si parchetul nu a facut recurs ? este spalare de bani,
Răspuns la discuția suspendare
im cer scuze (primar) am referit ca sint fara antecedente penala nu sint primar de comuna sau ceva ,si sint condamnat de evaziune fiscala am art. 74 a,c si art 76 ,dar nu mi a dat susp. nici fondul nici curte de apel bine nu am depus actele de copii pentru ca eram sigur macar art.86 daca nu 81.
Răspuns la discuția executare,suspendare
am un dosar din 2004 la fond am luat 2 ani exec. 2009 ,apel 2 ani exec. 2011 , am facut recurs , primul termen 0ct. 2012 , am inteles de la arhiva la curte si prin site ca parketu nu a facut recurs , am sperat ca poate obtin in cazul asta suspendare mai ales sint primar si procurorul a cerut un art. care taie pedapsa la jumatate ,pentru ca l-am ajutat ,si am fost sincer ,este vorba de evaziune ,intrebari
1. la lista la inalta curte sintem trecuti ca apelant nu recurent , si parketu tot e trecut ca apelant si inca un inculpat care sigur nu a facut recurs tot e trecut ca apelant ,o fi lista vechi care a fost la curte de apel pe mine ma intersaze parketu pentru ca fata de la arhiva a zis nu a facut recurs si nici nu mai are cum sa declare find a trecut cele 10 zile ba mai mult era dupa 3 luni de la decizia ???

2. de ce la 2 instanta nu im da suspendare oare pentru ca sint strain eu am toate conditii de luat suspendare ?

3. ce sansa am sa obtin suspendare acum la recurs in caz care parketu nu a facut recurs ?

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Răspuns la discuția suspendare
sint fara antecedente penale , recursul l am declarat nu mai ca sa schimb de la 2 ani exe. la susp. ,asta e rostul , intrebare este ce mai adaug la motivare recursului in afara de sint fara antecedente penale ,comdamnat la sub 3 ani , am copii , si am fost sincer si am ajutat prucurorului dovadit si declarat de el , ca sa pot schimb decizia ,nu discutam vinovatie sau numarul de ani pedeapsa ci nu mai sa fie cu susp.
Răspuns la discuția suspendare
adica daca eram cu antecente penala era mai bine ? nu cred

copii daca cititi bine sint nascuti dupa necazul meu , si daca inalta curte nu poate sa schimbe de la executare la susp. atunci ce poate sa faca si ce rost are ?
Răspuns la discuția suspendare
eu nu inteleg daca condamnare este sub 3 ani sint primar am ajutat procurul si am fost sincer ,ce motiv are sa nu im suspende pedeapsa ,adica depinde daca are chef sau nu judacatorul ? si dece la recurs nu merge schimbare felul de a executa pedeapsa atunci dece oamni fac recurs ? si eu nu am zis nimic de 2 ani condamnare tot ce vreau sa fie cu suspendare caci am doi copii 6 si 4 ani
Discuție suspendare
am un dosar din 2004 la fond am luat 2 ani exec. 2009 ,apel 2 ani exec. 2011 , am facut recurs , primul termen 0ct. 2012 , am inteles de la arhiva la curte si prin site ca parketu nu a facut recurs , am sperat ca poate obtin in cazul asta suspendare mai ales sint primar si procurorul a cerut un art. care taie pedapsa la jumatate ,pentru ca l-am ajutat ,si am fost sincer ,este vorba de evaziune ,intrebari
1. la lista la inalta curte sintem trecuti ca apelant nu recurent , si parketu tot e trecut ca apelant si inca un inculpat care sigur nu a facut recurs tot e trecut ca apelant ,o fi lista vechi care a fost la curte de apel pe mine ma intersaze parketu pentru ca fata de la arhiva a zis nu a facut recurs si nici nu mai are cum sa declare find a trecut cele 10 zile ba mai mult era dupa 3 luni de la decizia ???

2. de ce la 2 instanta nu im da suspendare oare pentru ca sint strain eu am toate conditii de luat suspendare ?

3. ce sansa am sa obtin suspendare acum la recurs in caz care parketu nu a facut recurs ?
Răspuns la discuția prescriere fapte
fapta a fost din feb. 2004 ,trimis jud. 2005 ,trib. condamnare 2 ani 2009 , curte condm. 2 ani 2011 acum e la inalte curte termen in noiembrie
Răspuns la discuția prescriere fapte
condamnare def. nu inca dosarul este la curte de apel