avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 755 soluții astăzi
Forum Activitate kikirika

Activitate kikirika

va multumesc la toti pt raspunsuri
in concluzie trebuie sa fac contabilitatea la zi dar nici nu mai stiu pe unde sunt actele,pt.ca in momentul cind asociatul unic a suferit un atac cerebral totul a ramas vraiste si din 2009 nov. pina in prezent nici nu am fost in tara.
nu exista cumva un termen pe care daca il depasesti sa ti se stearga tot?
din cite imi amintesc era o datorie de 60 milioane vechi dar aveam de incasat de la stat vreo 35 milioane vechi.
ce pot sa fac cu hala care este pe firma ,cum pot sa otrec pe copii sau pe o persoana fizica?
va multumesc
in concluzie daca bine am inteles,firma nu mai exista deci finantele imi trimit degeaba acele notificari.cred ca la finante nu a ajuns inca nici o hirtie de la tribunal asa cum mi a venit mie .
inca ceva ,casa si pamintul au fost inregistrate pe firma ,acum ce trebuie sa fac ca sa fie pe persoana fizica?
FIRMA a fost dizolvata in2009 pt.ca nu am depus bilantul,dar de fapt nu mai functiona de vreo 6luni,avea asociat unic iar acesta a suferit ointerventie chirurgicala si in prezent este la pat cu certificat de handicap.ce sa fac cu firma ,cei de la finante imi tot trimit notificari ca sa depun declaratii
Daca am sentinta ca firma e dizolvata ,mai trebuie sa depun declaratii la finante?
Dizolvata nu inseamna ca nu mai exista?
Cind firma e dizolvata ce se intimpla cu TVA care era de recuperat,dar cu datoriile firmei fata de stat?
Discuție DRUM DE ACCES
BUNA,am o casa cu un grajd mare ,ca si cele de pe vremea CAP-rilor,linga mine mai sunt inca doua grajduri care nu au acces de nicaieri pt. ca au fost vindute numai cu terenul de sub ele.Langa aceste doua grajduri este o alta firma cu alte doua grajduri .Aceasta firma are o bucata de pamant chiar in continuarea terenului celui din mijloc pina la drum.Intrebarea mea este--ma poate obliga pe mine cineva ca sa ii dau drum de acces de la mine cind pe partea cealalta nu ar deranja pe nimeni?