avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Activitate sultanescuflorin

Activitate sultanescuflorin

in data de 05.11.2014 am fost oprit de politia rutiera pentru control de rutina mi-au cerut actele masinii dar nu le aveam la mine e vorba de permisul auto,autorizatia de circulatie provizorie si asigurarea rca.A#-ou intocmit proces-verbal pentru ca am condus fara acte si mi-au dat avertisment.Intre timp am aflat ca cei de la rutiera mi-au facut dosar penal pentru conducere cu numere provizorii expirate.Intra-devar din neatentie si graba am plecat cu masina fara sa ma uit la autorizatie cand imi expira cele 30 de zile.Au expirat in data de 01.11.2014.Ce mi se poate intampla in acest caz.va multumesc.
buna ziua.in data de 13.05.2009 am platit taxa de poluare in valoare de 7529 ron.astazi 20.03.2013 am ridicat banii de la finante adica suma de 7529 ron fara dobanda cu toate ca hotararea tribunalului irevocabila si definitiva decide ca trebuie sa mi sa dea si dobanda aferenta.am ridicat doar suma de 7529 ron fara dobanda.mi sa spus ca dobanda nu se da.va rog sa-mi spuneti cum sa procedez sa recuperez si dobanda.multumesc.
buna ziua.dupa decesul tatalui meu am facut succesiunea mie si fratelui meu revenindu-ne cate 12.5% si mamei noastre 75%.intre timp mama a decedat.noi nu am facut taxa de succesiune dupa ea.fratele meu a inceput sa aduca modificari casei.ma intereseaza daca acest lucru este legal.multumesc.
buna ziua.cum putem intra in posesia banilor care sunt dati de apia pentru a lucra pamantul in contextul in care mama noastra a decedat fara a face taxa de succesiune.banii sunt virati la o banca anume.multumesc.
matusa mea a murit prima. unchiul nostru dupa. matusa mea a avut un copil dintr-o casatorie anterioara nerecunoscut de unchiul meu .tatal nostru in speta fratele unchiului a murit.acum cine il mosteneste pe unchiul nostru daca tata a murit,noi copii fratelui unchiului sau copilul nerecunoscut.mentionez ca nimeni nu a facut succesiunea nici dupa matusa nici dupa unchi si dupa tatal nostru.va multumesc.X-(












tatal meu a murit acum trei ani. fratele lui si sotia lui au murit cu mult inaintea lui.matusa mea a avut un copil anterior casatoriei nerecunoscut de unchiul meu.unchiul meu decedand ultimul cine are dreptul la mostenire avand doi nepoti.mama mea are dreptul la ceva din mostenirea unchiului meu sau noi sau copilul nerecunoscut de unchiul meu .e vorba de o casa si un lot de pamant . va multumesc .X-(
Discuție plata impozit
anul acesta mi-a sosit o amenda de 250lei pentru ca nu am avut rovigneta.pana in prezent nu am platit-o.ma intereseaza daca pot plati impozitul la masina si casa fara sa platesc amenda.multumesc.X-(
Discuție taxa auto
model cerere restituire totala a taxei de poluare.
Discuție taxa de poluare
in anul 2009 15 mai am platit7.529,00lei taxa de poluarela administratia financiara targoviste.nu am facut contestatie la decizia de calcul.pot sa fac cerere de restituire a taxei dupa aproape doi ani,si daca am sanse de castig in instanta. va multumesc.
Discuție taxa auto
in anul 2009 luna aprilie am platit taxa de prima inmatriculare in valoare de 2000 de euro dar nu am contestat taxa la administratia financiara .mai pot face ceva in privinta taxei adica sa o pot recupera dupa doi ani binenteles apeland la un avocat.