avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 225 soluții astăzi
Forum Activitate mhy85

Activitate mhy85

Au trecut aproape 3 ani de zile de cand am refuzat sa mai beneficiez de serviciile lor si sa le mai platesc deci nici gand sa mai am contractul din pacate...
Ca urmare daca inscrisul este contrafacut nu am de ce sa ma tem. Cineva imi spunea ca firma de telefonie a vazut ca nu isi poate recupera suma si ca a imputernicit executorii sa se ocupe de asta.
Multumesc pentru sfaturi !
Nu s`a efectuat nicio plata deoarece dupa prima luna a fost incarcata la factura si a renuntat din start sa mai plateasca mai ales ca a vorbit la relatii cu clientii si i`au spus ca s`a vorbit in strainatate si o gramada de minute haotic...
cam acum ar fi perioada de 3 ani in primavara isi aduce aminte ca a incheiat contractul cu ei...
In concluzie un sfat ar fi ... ?
Buna seara,
In urma cu aproximativ 3 ani sotia a incheiat un contract cu o firma de telefonie mobila. Abonametul a fost platit in avans pe 3 luni iar dupa prima luna factura a fost in valoare de 250 RON. Sotia a incercat sa sune la Relatii cu Clientii nerezolvand nimic si a refuzat sa mai plateasca factura. In tot acest timp a primit somatii ca daca nu plateste va fi actionata in instanta si ca va plati cheltuieli de judecata si multe altele. Toate pana azi cand a primit o HOTARARE de la o firma de recuperari care spune ca daca nu plateste in termen de cateva zile o sa fie executata silit. Suma ceruta de ei a ajuns la 1800 RON ceea ce mi se pare o suma imensa. Abonamentul a fost facut pe numele sotiei cu contractul de la casa al parintilor. Ce ma sfatuiti sa fac, daca nu platesc ce se poate intampla ? Oare sa fie ceva la intimidare ? Un Link catre HOTARARE daca va ajuta si am voie sa pun va rog sa`mi spuneti.

Va Multumesc,