avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Activitate Mara-Anne

Activitate Mara-Anne

Acestia isi asuma posibilele consecinte si sunt de acord cu ceea ce fac. Sunt majori, lucreaza, deasemenea si eu lucrez,deci imi pot asigura un trai decent(cu ajutorul lor) cat si linistea de care am nevoie pentru a-mi gasii echilibrul necesar.
Sunt total de acord cu majoritatea raspunsurilor, dar credeti-ma pe cuvant ca nu a-si regurge la astfel de gesturi daca nu ar fi neeapart nevoie. Am incercat sa vorbim , atat eu cat si mama mea, sa ii aratam unde greseste pana si doctorul de familie a intervenit in momentul in care am facut mai multe afectiuni pe sistem nervos. Totul a fost in zadar. In cazul in care ma voi desparti de el am unde sa ma duc, doar ca acum el este cea mai buna solutie deoarece este langa mine si ma ajuta foarte mult. Cunoaste situatia de doi ani zile si nu gasesc alta persona mai potrivita sa ma ajute momentan in aceasta situatie.
Buna seara! Am varsta de 17 ani si ca aproape orice adolescent sunt intr-o continua conversatie contradictorie cu unul dintre parinti. Am ajuns la insomnii si nu ma pot concentra la invatatura deoarece "discutiile" s-au transformat in certuri si tipete permanente intre mine si tatal meu.Din aceasta cauza am dorinta de ma muta impreuna cu prietenul meu si cu sora acestuia. Mama mea stie cel mai bine situatia si este de acord cu acest pas in viata mea dar tatal meu, cum era de asteptat, nu este de acord. Daca ma voi muta acesta va veni dupa mine(cu politia), ma va lua cu forta, va tipa iar si va face scandal, dupa spusele lui. Nu vreau sa se intample lucruri de genul acesta si totodata nu vreau sa ma intorc in acea casa in cazul in care voi pleca. Cum ma poate intoarce acasa (cu forta) daca eu nu sunt de acord? Chiar nu vreau sa ma mai intorc sub nici o forma dar totusi nu vreau sa sfarsesc pe la case de copii. :)