avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 642 soluții astăzi
Forum Activitate mara57

Activitate mara57

Răspuns la discuția Act concesiune
mara57 a scris:

are 7 ani si expira in 2017 cand trebuie sa fac alta concesiune, dar pe numele meu


Răspuns la discuția Act concesiune
are 7 ani si expira in 2017 cand trebuie sa fac alta concesiune, dar pe numele meu
Discuție Act concesiune
Buna ziua ! As dori sa aflu cum trec un loc de veci, care este luat printr-un act de concesiune, de pe numele tatalui meu, care a decedat, pe numele meu. Sunt singura mostenitoare si mi s-a spus ca trebuie dezbatuta la notariat succesiune (, este vorba doar de locul de veci, care are 12 mp) si de certificatul de mostenitor. Dar daca am certificat de mostenitor, de ce trebuie sa mai dezbat succesiunea la notar? Nu prea am incredere in cei care administreaza acum cimitirul, sunt particulari si practica niste tarife exorbitante, vreau sa stiu daca au dreptate, caci, probabil, dezbaterea succesiuni la notar costa si ea o groaza de bani. Va multumesc
buna ziua !
am si eu o intrebare, daca se poate
sunt nascuta in 1957, aprile, am 21 de ani si 8 luni vechime pe cartea de munca, din 1999 sunt pensionata pe caz de boala gr II si acum, mai 2011, am fost trecuta la gr III, cand pot iesi la pensie definitiv, fara revizuire
multumesc