avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Activitate Diamondia

Activitate Diamondia

Am verificat si exista o clauza in care se specifica faptul ca in cazul decesului, succesorii pot continua activitatea societatii...in acest caz, cum procedez pentru vanzarea societatii?
Buna ziua!
Cum as putea vinde un SRL cu datorii catre stat si furnizori al carui administrator a decedat de un an?
Buna ziua, stimate Domn. Multumesc pentru recomandare:)
M-am lamurit! Va multumesc mult pentru raspunsuri. In concluzie NU se poate face mutarea deoarece postul este temporar vacant.
As avea totusi inca o intrebare: Se poate face o mutare definitiva a functionarului de pe o functie publica ocupata temporar pe un o functie publica vacanta?
Nu pot fi luate in considerare ultimele doua rapoarte de evaluare dinainte de plecare in CCC?
Buna ziua,
intrebarea mea este cand poate promova in grad profesional imediat superior celui detinut, un functionar public revenit in aprilie 2013 din concediul pentru cresterea copilului?
Multumesc pt promptitudine...nu este vorba despre alta localitate insa aveam dubii pentru ca este vorba de posturi temporar vacante iar functionarul public a fost angajat pentru o anumita perioada. Dar mutarea se va face inainte sa-i expire termenul pentru care a fost angajat.
Buna ziua!
Exista posibilitatea mutarii unui functionar public care ocupa un post temporar vacant, pe un post tot temporar vacant din cadrul aceleiasi institutii la un alt compartiment cu posibilitatea prelungirii astfel a raporturilor de serviciu cu inca o luna?
Ma gandesc la o mutare cu acordul functionarului public...eventual?
Buna ziua,
un functionar public avand functia de referent III superior in urma absolvirii unei facultati are dreptul la promovare in clasa. Intrebarea mea este in ce grad profesional va promova?...Consilier, clasa I, grad profesional ???. Mentionez ca salariul de referent superior este mai mare decat cel de consilier debutant, iar in urma promovarii se aplica o marire la salariu de maxim 5% conf. noii legislatii.#-o