avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 537 soluții astăzi
Forum Activitate MihaelaNistor

Activitate MihaelaNistor

Dupa cum bine stim, presa/ oamenii cu putine cunostinte in domeniu arunca cu noroi in justitie cu prima ocazie pe care o au. Acesta este si motivul pentru care, sincera sa fiu, imi este teama. Cu siguranta nu voi mai practica ceea ce am practicat in trecut si sper sa fie totul bine. Oricum, din ce m-am documentat, codul deontologic nu contine sanctiuni pentru incalcarea acestuita ci decizia va fi lasata la "lumina si intelepciunea" curtilor superioare. Cat despre sfatul cu actiunile de voluntariat, tin sa va multumesc foarte mult pentru sfat!
Buna ziua! Voi incepe cu inceputul. La varsta de 18 ani am lucrat 6 luni intr-un studio de videochat pentru a ma putea intretine. Intre timp mi-am dat seama ca nu este moral ceea ce faceam si mi-am canalizat toata atentia spre scoala. Am intrat la facultatea de drept unde sunt student bursier si imi place extraordinar de mult. Dupa terminarea facultatii as vrea sa sustin examenul de admitere in INM iar intrebarea mea este....exista posibilitatea ca o viitoare cariera in magistratura/avocatura sa imi fie afectata de ceea ce am facut in adolescenta? Mentionz ca am ceva timp de cand studiez codul deontologic al magistratilor si sunt cateva articole la care s-ar putea raporta ceea ce am facut eu in trecut. Va multumesc!