avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Activitate violeta23

Activitate violeta23

buna ziua am o nelamurire am inteles ca daca nu stii adresa parinetlui care ar trebui sa plateasca pensia alimentara minorului nu o va plati. este adevarat ? ca mai nou am aflat ca sau schimbat legile din oct 2010 multumesc
buna ziua as dori sa stiu daca minorul este incredintat mamei sau tatalui depinde de caz parintele poate parasi tara cu minorul fara semnatura celui de-al doilea parine? multumesc
Discuție partaj judiciar
salut!

as dori sa stiu si eu ce inseamna : termen fond?
va multumesc!
Discuție divorþ
Buna seara. Am revenit cu o alta intrebare eu in momentul de fata in UK si parinti mei au primit citati au semnato cu numele ei. Are ceva va rog ajutatima nu ma ocoliti . Mulţumesc
Discuție divorþ
Buna ziua am o problema si va rog sa ma ajutati am fost căsătorită timp de 7 ani de 6 ani cu acte avem un copil relatia a fost relativ buna pama a inceput el sa plece in afară pe data de 17 sep2010 , am parssit domiciliu si copilu a ramas la el ca aşa ne-am înţeles ca il va tine pana la divorţ eu am plecat in afara la muncă si in lipsa mea sa dus si a inaintat actul de divorţ. Intrebarea mea este daca mai am şanse sa castig custodia copiluli ,? Va mulţumesc violeta