avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 637 soluții astăzi
Forum Activitate labionda101

Activitate labionda101

Stie cineva ce agentii pot incheia asigurari de sanatate privata pentru noua lege a sanatatii ?
Multumesc mult.
Am un punct de lucru cu o anumita activitate. Doresc sa desfasor si alta activitate la acelasi punct de lucru. Mentionez ca in statut am acel cod caen (este chiar activitatea principala). Cum sa procedez sa fac acte pentru acea activitate.

Multumesc frumos.
In cazul in care detin o firma impreuna cu un asociat si am functia de administrator, imi trebuie obligatoriu contract de angajare? Dar daca doresc sa stau si eu la firma sa vand produse?Multumesc anticipat !
pentru a folosi un copiator si pentru umplerea cartuselor ptr imprimanta ce cod caen trebuie folosit? Ptr. umplerea cartuselor pot folosi prestari servicii??
Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția doua firme, acelasi spatiu
In acel spatiu desfasoara activitatea un IFN si doresc sa vin cu alta firma( tot pct de lucru) Pot face un contract intre cele doua firme sau trebuie separat un alt contract de inchiriere cu proprietarul?
Am un pct de lucru pe o firma si doresc sa inregistrez o alta firma pe acelasi pct de lucru care sa functioneze concomitent...Precizez ca acest pct de lucru este cu contract de inchiriere si la ambele firme sunt administrator.Cum ma sfatuiti sa procedez in cazul acesta? Multumesc anticipat.
Buna seara. As dori sa deschid o firma de distribuit si montat geamuri sipanouri antiglont.... Ma puteti informa daca am nevoie de autorizatii ...si daca da care sunt acestea? Multumesc.