avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate Nenu Ramona

Activitate Nenu Ramona

Răspuns la discuția de ce noi femeile ,,iertam,,
PAI MAMA A SCOS CERTIFICAT CUM SPUNETI SI POLITIA LA RUPT.....
Răspuns la discuția de ce noi femeile ,,iertam,,
dar protectia copilului ce face .....dau copii in ingrijirea altor persoane,care isi bat joc de ei nu le da de mincare ,nu ii spala ,si pina la urma ii omoara .NU UITATI CE SA INTIMPLAT CU MICUTUL LUCIAN DE 4 ANI .....SA AVEM INCREDERE IN ,,CINE,,IN ROMANIA CARE NU ARE NIMIC ....TOTUL ESTE CORUPTIE , CRIME,ABUZURI...CE FACE STATUL......
Răspuns la discuția de ce noi femeile ,,iertam,,
Va spun in mare ....Cu ce ajuta politia...?eu am 1 frate vitreg , care de la moartea tatalui meu locuieste cu mama in aceasi curte.O bate mereu, se duce si face reclamatie la politie ,o vede vinata si vai capul ei are 65 de ani ....SI stiti ce a facut seful de post???Ca mama de ei nu trece cu nici o declaratie.ATUNCI CE SE INTIMPLA,CUM AJUTA POLITIA, DACA NU IA DECLARATII??
Răspuns la discuția de ce noi femeile ,,iertam,,
Dar chiar nimeni nu ne ia in seama ?suntem fiinte umane , trebuie sa se infiinteze ,,case,, care le pot fi date in folosinta acelor femei care sufera de maltrato,nu are unde se duce,si acolo pot fi in siguranta
Buna ziua.Ma numesc ramona am 31 de ani ,si vreau sa stiu ce se intimpla in Romania.?De ce femeile ,suporta bataile ,de ce este atita discriminitate intre barbat si femeie.Unde este legea care zice ca femeia este egala cu barbatu?in privinta asta Romania este cu 99,9 dedesuptul altor tari cum ar fi ,,Spania,Franta,Italia,,si multe altele in care toate femeile si copii sunt protejati de maltratul familiar.Chiar nu se gaseste nimeni sa apere femeia si copilul??Ce face guvernul,ce fac parlamentari...chiar si politia primeste spaga ,,sa rupa ,,declaratii din partea femeiei pentru a denunta ,,barbatul,,va zic pentru ca eu ap patit asa ceva .Pina nu am iesit din tara nu am putut sa ma despart de el.Acum va intreb,,femeilor,,cu astfel de probleme,PINA CIND?DE CE NU RECLAMATI DREPTURILE VOASTRE?
Răspuns la discuția Drepturile femei
Da este frate vitreg dupa tata, am facut succesiunea,si stie fiecare cit are ....dar el vrea tot ,si eu cum nu sunt acasa isi bate joc de mama si o zgorneste din curte
Răspuns la discuția Drepturile femei
Ce sa va zic ....va multumesc din suflet , pentru cuvintele dvs.Inca se mai gasesc persoane cu bun simt,si suflet bun
Buna ziua.Ma numesc Ramona am 31 de ani si de moment locuiesc cu fiul meu in Spania.problema la care caut ajutor este mama...ea este in romania singura,tatal meu a murit acum 3 ani ,fratele meu vitreg locuieste in aceeas curte cu ia,dar pentru ia si pentru mine este 1 chin.Va spun de ce ...ea este o singura persoana si locuieste la tara,nu are animale nu are nimic,tot ceea ce consuma este 1 bec,1 televizor,si 1 frigider,fratele meu o obliga sa plateasca jumate,lumina o taie cin vrea el,pamant ii da cit vrea el o bate ,ia a fost la politie cu o declaratie scrisa dar seful de post a rupt-o,chiar a incercat sa isi bata joc de ia,sunt multe de zis dar am zis in mare.Ce pot face , ce este de facut,Vrea sa ramina cu tot dar suntem 3 mostenitori,in urma succesiunei.Mama a muncit acolo 35 de ani.Ce pot face .Va multumesc.