avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate bellisima

Activitate bellisima

Sunt divortata de 7 ani,am 2 copii de14,respectiv 9 ani.Copiii imi sunt incredintati mie prin hotarare definitiva si irevocabila,dar tatal are program de vizita stabilit tot prin instanta,si anume 2 weekenduri pe luna,o luna in vacanta de vara si o sapt in cea de iarna tatal le poate lua la domiciliul sau.Precizez ca acesta hotatarare nu s-a respectat niciodata,deoarece copiii au refuzat de la inceput sa plece cu el.Am avut doua dosare penale la sectii diferite de politie(dupa cum locuiam la momentul respectiv),dosare care s-au solutionat favorabil mie,nefiind gasita vinovata,fiind audiati si copiii si intrebati daca doresc sa mearga la tatal lor.
Acum m-am recasatorit cu un barbat care are domiciliu stabilit in Suedia,de asemeni acum am si eu domiciliul stabilit tot acolo si bineinteles doresc sa le stabilesc si copiilor domiciliul tot acolo si sa-si urmeze de asemeni studiile in Suedia.
Va rog sa imi spuneti daca pot avea probleme cu fostul sot si daca le pot stabili domiciliul far probleme in alta tara.

MULTUMESC.