avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 722 soluții astăzi
Forum Activitate xena2

Activitate xena2

buna ziua.as dori sa stiu cum sa procedez in cazul cind nu am mai platit ratele la un credit din august 2011,creditul mi-a fost vindut la o firma de recuperari de la care am primit instiintare pe data de 21 mai 2012.normal pe 21 mai 2015 intervine termenul de prescriptie,totusi am primit de la un executor ca de pe data de 17 iunie 2015analizeaza sau cam asa bunurile mobile si imobile.el a inceput procedura dupa termenul de prescriptie,ce pot face eu in acest caz?
inpreuna cu sotia vrem sa trecem casa pe numele copilului minor,are 15 ani si este singurul copil.un notar ne-a spus ca trebuie un curator ptr.a fi reprezentat copilul dar nu vad de ce daca noi ca parinti suntem tutorii lui legali.mai exista si alte proceduri de a trece casa pe numele copilului?
ca funtionar public cu statut special pot da institutia in judecata ptr.ca nu s-a respectat pasii de parcurs in vederea disponibilizarii din legea 188 din 1999 si sa trecut direct la concurs de departajare
Răspuns la discuția art.47 pct.1 din constitutie
legal pot fi trasi la raspundere? ar trebui dati in judecata ptr.tradare.
as vrea sa stiu de ce mai este stipulat in constitutie obligativitatea statului de a asigura un trai decent cand 90 la suta din romani traiesc la limita subzistentei.actuala putere incalca un articol din constitutie si nimeni nu ia nici o masura.si se mai numesc alesii neamului.