avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Activitate mcm83

Activitate mcm83

Răspuns la discuția Salariul minim
In continuare o mare problema cu acest ''imens'' salariu. Se ia salariul de baza din ordonanta 10/2007 la care se adauga sporul de vechime. Prin urmare la 01.06.2013 salariul meu era : 744 lei + 38 lei sp. vechime. imi poate spune cineva in ce masura mai este valabila aceasta ordonanta?
Răspuns la discuția Salariul minim
Mentionez ca stiu ce inseamna brut si net, dar ma cam ametesc cu brut, incadrare, baza.
Răspuns la discuția Salariul minim
Cred ca au gresit de la diminuare (2010 - 25%), si apoi la calcul cand s-a adaugat sporul de vechime in salariul de baza. Voi solicita scris formulele de calcul din 2010 pana in prezent pt a putea vb concret. Multumesc!
Răspuns la discuția Salariul minim
asta am zis si eu. sper sa rezolve intelept problema pt ca altfel solicit control pe calculul salarial pe ultimii 3 ani. tind sa cred ca am pierdut ceva banuti din 2010 si pana acum.
Răspuns la discuția Salariul minim
serviciul contabilitate imi tot repeta ca sunt in sistem bugetar. ok. asta ce inseamna? nu exista o grila de salarizare la zi. trebuie sa muncim pe salariul din 2007 din ultima grila de salarizare?
Răspuns la discuția Salariul minim
multumesc pt raspuns!
Discuție Salariul minim
Buna ziua!

Cum se calculeaza salariul minim pe economie?
De ex: la cei 800 lei se adauga sporul de vechime sau cei 800 lei cuprind deja acest spor?