Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariul minim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariul minim

Buna ziua!

Cum se calculeaza salariul minim pe economie?
De ex: la cei 800 lei se adauga sporul de vechime sau cei 800 lei cuprind deja acest spor?
La cei 800 de lei se adauga sporul de vechime!
multumesc pt raspuns!
serviciul contabilitate imi tot repeta ca sunt in sistem bugetar. ok. asta ce inseamna? nu exista o grila de salarizare la zi. trebuie sa muncim pe salariul din 2007 din ultima grila de salarizare?
Salariul minim pe economie BRUT pe tara este de 800 de lei. Nu conteaza unde lucrati. Asta este minim brut.
asta am zis si eu. sper sa rezolve intelept problema pt ca altfel solicit control pe calculul salarial pe ultimii 3 ani. tind sa cred ca am pierdut ceva banuti din 2010 si pana acum.