avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 346 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariul minim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariul minim

Buna ziua!

Cum se calculeaza salariul minim pe economie?
De ex: la cei 800 lei se adauga sporul de vechime sau cei 800 lei cuprind deja acest spor?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:17, 12 August 2013
La cei 800 de lei se adauga sporul de vechime!
multumesc pt raspuns!
serviciul contabilitate imi tot repeta ca sunt in sistem bugetar. ok. asta ce inseamna? nu exista o grila de salarizare la zi. trebuie sa muncim pe salariul din 2007 din ultima grila de salarizare?
Salariul minim pe economie BRUT pe tara este de 800 de lei. Nu conteaza unde lucrati. Asta este minim brut.
asta am zis si eu. sper sa rezolve intelept problema pt ca altfel solicit control pe calculul salarial pe ultimii 3 ani. tind sa cred ca am pierdut ceva banuti din 2010 si pana acum.

Alte discuții în legătură

Care este salariul minim aiai aiai pe care administratorul si asociatul unui SRL, care are studii superioare, ESTE OBLIGAT sa si-l dea? (in prezent are 700 lei brut) (vezi toată discuția)
Salariul de bazã minim brut pe þarã garantat în platã în perioada iulie–decembrie este 850 lei lunar trandafir2 trandafir2 Conform http://static.anaf.ro/static/10/Vrancea/Cote-contrib-soc-2013.pdf VII. Salariul de bază minim brut pe ţară garantat în plată - în luna ... (vezi toată discuția)
Salariu andreeastef andreeastef buna seara,va rog frumos sa-mi spuneti cat reprezenta o ora de munca inainte de ultima majorare.multumesc (vezi toată discuția)