avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Activitate sico007

Activitate sico007

Răspuns la discuția Retinerea cartii de identitate
Nu nu mi-a lasat absolut nici o dovada in ce priveste numele lui va dati seama ca nu il mai retin si nici nu stiu sigur daca sa prezentat sau nu!

in cazul in care eu nu stiu cum il cheama cum depun plangerea
Astazi m-a oprit un politist ca nu am trecut regulamentar strada mi-a facut procesul verbal si nu am dorit sa il semnez deoarece nu m-a lasat sa trec nimic la obiectiuni in momentul in care i-am zis ca nu vreau sa semnez acesta a plecat cu tot cu buletinul meu si cu procesul verbal.
Ce ma sfatuiti sa fac?
Am avut un accident de masina cu un sofer al carui alcolemie era 0.06 mg in aerul expirat si care circula pe un drum ACCESUL INTERZIS.
Eu am fost sanctionat fiindca nu am respectat indic. CEDEAZA TRECEREA, mi s-a ridicat permisu si am fost vinovat de producerea accidentului.
Tin sa mentionez ca era un drum cu sens unic de la stanga spre dreapta iar individul cu care am avut accidentul circula de la dreapta spre stanga(practic pe interzis), iar intersectia unde s-a produs accidentul era la mijlocul strazii cu sens unic.Eu aveam ind. Cedeaza trecerea dublat de Obligatoriu dreapta.
Am ajuns in instanta pentru a-mi dovedi nevinovatia si datorita sistemului juridic din tara aceasta tot eu am fost gasit vinovat, dandumi-se o sentinta definitiva si irevocabila.
Politistul care m-a amendat a scris in procesul verbal alcolemia si ca cel cu care am avut accidentul se afla pe un drum cu acces auto interzis.
Nu stiu ce sa mai fac
Din cate stiu nu mai pot face recurs
Va rog sa ma sfatuiti !!!!