avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 634 soluții astăzi
Forum Activitate TheoMe

Activitate TheoMe

Discuție Imprumut bancar
Se poate demonstra legal, in cadrul unui proces ca am facut un imprumut bancar pentru altcineva? Acea persoana nu mai vrea sa plateasca rata imprumutului asa cum stabilisem anterior...Ce pot face?
Ce PFA pot sa imi deschid daca am diploma de Psihologie si Stiintele Educatiei, specializare: pedagogie? Ma pot incadra la psihopedagog cod 244502?
Inseamna ca totul depinde de raspunsul angajatorului? In cazul in care nu va fi de acord ce voi putea face? Ma pot angaja la alta institutie?
Cum pot sa procedez daca am facut o cerere de concediu fara plata pe o perioada de timp si vreau sa revin mai devreme?
Răspuns la discuția Poprire in SUA?
Imprumutul e cu garantie ipotecara, la ce se apeleaza mai intai la veniturile mele sau la casa cu care s-a girat?
Discuție Poprire in SUA?
Poate o banca din Romania sa imi puna poprire pe o bursa din SUA?
Răspuns la discuția Imprumut garantie ipotecara
Eu sunt imprumutantul, pe numele meu s-a facut imprumutul si respectiva persoana a girat cu casa........Eu vreau sa stiu care este riscul meu?.......Sau procedura bancii in cazul neachitarii ratelor....
Cum putem sa inmatriculam o masina pe numele a doua persoane care momentan este in leasing? Cei de la leasing ne-au spus ca nu putem.....Ce ne sfatuiti?
Am facut un imprumut cu garantie ipotecara pentru altcineva, acesta garantand cu casa lui. Ce riscuri sunt pentru mine in cazul in care acesta nu va mai plati rata lunara? Ce garantii ar trebui sa imi iau ca sa nu imi puna poprire pe salariu?
As vrea sa stiu daca executorul bancar va pune poprire pe salariul meu sau se adreseaza direct apartamentului.
Ce documente imi trebuiesc pentru a infiinta o gradinita particulara?