avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1818 soluții astăzi
Forum Activitate gigel1980

Activitate gigel1980

Răspuns la discuția Firma de recuperare
am inteles,va multumesc mult de informatie,raman dator :D !!!
Răspuns la discuția Firma de recuperare
am inteles:-)deci practic pana atunci cei de la recuperari ce pot face concret,in afara de amenintari si vorbaraie(ca la asta se cam pricep din ce am observat)daca nu voi plati si nu voi lua legatura cu ei?
Răspuns la discuția Firma de recuperare
Deci practic si pe intelesul meu :) in cazul meu data scadentei este 2009(februarie)?si data prescrierii ar fii 2012(februarie)?presupun
Buna ziua,numele meu nu este asa important,am o intrebare si am vazut ca sunteti in masura legii sa raspundeti la ea!
Tatal meu a facut un credit bancar de nevoi personale in 2004(februarie) in valoare de 70 mil.(7000 ron) pe 5 ani eu ca si baiat urmand sa platesc ratele,dupa 2 ani de zile(2006) din anumite motive nu am mai reusit sa o fac si in 2007 am plecat din tara,intre timp parintii mei sau mutat de la adresa respectiva in alt judet(sunt proprietari de drept),acuma dupa 5 ani parintii mei sau trezit cu o scrisoare de la o firma de recuperari prin care le cere sa plateasca 9.300 ron,ai mei sunt disperati si nu stiu ce sa mai faca(iam sfatuit sa nu sune firma respectiva),din ce stiu eu(nu am prea multe cunostiinte de drept)datoria se prescrie dupa 3 ani de zile!!!Un sfat sau cum pot proceda ?
Va multumesc anticipat!!!