avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 653 soluții astăzi
Forum Activitate claudia_kh

Activitate claudia_kh

buna seara!
sper ca cineva ma ajuta!nu stiu unde sa mai caut, plec in Romania (din Belgia) pt rezolvarea unor probleme de renuntare la succesiune si imi este pur si simplu frica sa merg la primaria comunei Peretu , Jud.Teleorman! de cate ori merg ; plec frustrata si obosita si fara rezultate! acolo nu vor sa inteleaga romaneste si trantesc usile in nas ca si in vremea 'trecuta' imi vorbesc de parca ai fi inculpat in boxa si nu vor sa ma lase sa termin o propozite ca sant deja afara! cer copie dupa gertificatul de deces al tatalui, pt ca original nu am curaj!incep sa tipe ca nu vor da nimic!motiv? are mama noastra , sotia decedatului datorii diversa de vreo 7 ani de cand a parasit tara!eu raspund : nu sant responsabila eu sau alt membru al familiei pt datorii sau fapte penale si nu am nici o cunostiinta sau legatura de la moartea tatalui cu sau despre aceste fapte! este dreptul meu legal de a cere certificat de deces sau copie !dar....de fapt nu am apucat sa ajung niciodata cu explicatia asta la primarie ca m-au dta afara la inceputul explicatie! ce ma fac?sant ingrozita pt ca urmeaza sa mai incerc odata dar simt ca ma duc in iad!:(:(