avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 319 soluții astăzi
Forum Activitate ramonateamo

Activitate ramonateamo

as dori sa stiu daca am divortat in 2011 si copilul mia fost incredintat mie cu o pensie de 120 lei pe luna.acum daca o sa il dau pt marirea pensiei cat o sa imi creasca concret cat o sa iau in mana? tinand cont ca are salariul minim pe economie si mai are un copil mic. Se merita sa ma mai complic sa il cer marirea pensiei in instanta?
in februarie 2013 am inmatriculat o masina platind o taxa de 1250 euro anul trecut am inceput procesul pt recuperarea taxei insa de la deva sa admis cererea dar la alba sa respins .se mai poate face ceva ca sa recuperez taxa?
buna ziua as dori sa stiu de unde trebuie sa incep ca sa pot deschide un magazin mixt la tara si unde trebuie sa termin as dori in acelasi magazin sa vind produse alimentare dar si industriale haine etc.magazinul il deschid in casa parintilor mei.
Discuție ordonanta
care sunt conditiile de primire a ordonantei in sectorul minier la mina viabila?mentionez ca am 27 de ani vechime totala din care 24 subteran fara intrerupere.
am facut reclamatie la ei telefonic si am nr cu care a fost inregistrata e ok asa sau mai trebuie si in scris de mn trimis?
buna ziua am un contract cu o firma de tv net si fix de citiva ani contractul fiind de 45 lei pe luna.in octombrie am cerut sa primesc si un tel mobil atuncii ajungand abonamentul la 97 de lei insa cererea nu mia fost aprobata pt ca trecusem cu citeva zile de data scadenta insa abonamentul sa dublat fara ca macar cineva sa ma fi anuntat am sunat de mam saturat la operatorii call center si nici un raspuns concret am vb cu doamna care la ei in baza de date apare ca mia modificat abonamentul dar ea nu recunoaste nimic acum mia venit factura de 190 de lei pe 2 perioade.ce pot face in privinta asta unde pot face o plingere la protectia consumatorului sau unde?atat miau spus acuma ca si daca au gresit ei nu o sa poata sa imi mai dea pachetul de 45 lei dinainte si nu mi se pare corect
apartamentul fiind girat la un ifn poate fi executat silit de o alta banca daca deabia acopera datoria la acel ifn?
da dar e ok sa se restituie taxa doar la unii?nu inteleg cum de la o judecatorie se aproba la alta se respinge?
buna ziua. in februarie 2013 am inmatriculat o masina platind o taxa de 5500 lei anul asta am facut actele dar sa respins dosarul .care e cauza si se mai poate face ceva ca sa recuperam taxa mentionez ca la tribunalul de la deva sa admis cererea dispunand restituirea taxei dar la curtea de apel alba sa respins.ce se mai poate face?
sigur ca poti vinde masina cit mai repede cu atat mai bn.si eu sunt intro situatie similara din pacate :(