Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de prima inmatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de prima inmatriculare

in februarie 2013 am inmatriculat o masina platind o taxa de 1250 euro anul trecut am inceput procesul pt recuperarea taxei insa de la deva sa admis cererea dar la alba sa respins .se mai poate face ceva ca sa recuperez taxa?
Vedeti ca au intrat in vigoare noile dispozitii privitoare la procedura de recuperare c/v integrala taxa pe poluare sau taxa pentru emisiile poluante direct,fara actiune in instanta
Procedura este prevazuta de OG nr. 40/2015 pentru modificarea si completarea OUG nr. 9/2013 privind timbrul de mediu pentru autovehicule,publicat in Monitorul Oficial, Partea I, nr. 655 din 31 august.