avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Activitate 2nee

Activitate 2nee

Răspuns la discuția abonament sala fitness
am primit raspuns de opc, clauzele sunt abuzive , au fost amendati si ajung si in instanta :)
o zi buna!
Răspuns la discuția abonament sala fitness
le-am dat urmatorul mail si tocmai m-au sunat sa vin sa rezilez cu ce data doresc :) se poate nu?
si am dat mail si la un post de televixiune ca nu ma las pana nu le inchid sala din constanta
Buna ziua,

Nu am fost informata de clauzele contractuale nici verbal nici scris, nici macar nu am completat eu acel formular se poate vedea cu ajutorului unei expertize grafologice, abia astept sa ajungem la tribunal daca o sa aveti tupeul sa ma dati in judecata.
nu am semnat pe pagina cu clazuele contractuale si in baza acestui lucru am facut reclamatia la opc.
si dvs sunteti partea vatamata?eu platesc ceva ce nu am folosit si dvs sunteti partea vatatamata?cum demonstrati ca eu astea 3 luni pe care mi le cereti sa vi le platesc le-am folosit ?ca eu nu am mai calcat in aceasta sala de la sf lui mai .Ceea ce ati facut dv se numeste inselaciune si se face reclamatie la politie pentru asa ceva!Ca am fost si eu la avocat sa ma informez, astept sa-mi trimiteti contractul in care eu am semnat pagina cu cauzele contractuale, in care mi-ai dat acordul ca am citit acele conditii?(nici macar nu stiam de existenta lor)
si cerere de reziliere am vrut sa fac nu mi-a fost acceptata de dvs dl manager Mina!
sa vedem ce tribunal va da castig de cauza.
daca sunteti asa de siguri ca ceea ce faceti dvs nu este frauda astept citatie de la tribunal nu de la o firma de creante ce coincidenta tot din Polonia.
si oare cand vor veni antena 1 si pro tv-ul nu o sa ramaneti fara clienti ca o sa afle toata lumea ce teapa mare este aceasta sala din Polonia?
asa ca nu mai incercati sa ma intimidati pe mine.
societatile serioase trimit notificari scrise prin posta nu pe mail, ce banca, firma, etc iti trimite pe mail ca ai restante?:)

o zi buna!!
multumesc frumos,
Răspuns la discuția abonament sala fitness
nu am primit inca un raspunsde la opc, m-au sunat si mi-au spus ca dureaza cam 30 de zile pana la rezolvarea cazului meu ca au foarte multe reclamatii de genul acesta dar sa stau linistita ca se rezolva.
intre timp am primit mesajul urmator pe mail nu scris prin posta nimic de genul de la nenorocitii aia citez: "Dorim sa va anuntam ca dosarul dvs a fost trimis catre firma de recuperare creante si ca veti fi contactat de aceasta zilele urmatoare dar in acelasi timp va anuntam ca daca achitati datoriile pentru lunile iunie, iulie si august dosarul va fi retras.

Va rugam atunci cand achitati, in cazul in care nu mai doriti sa veniti la noi la sala, sa completati o cerere de reziliere"
dar deja de acum 3 sapt eu am primit mesaj de la firma de recuperi sunt niste idioti!
acum anunta ei ca trebuie sa fac cererea de reziliere.bataie de joc tepari nenorociti!
Răspuns la discuția abonament sala fitness
doar hartia aceea -formularul de inscriere atat am atasat , ca altceva nu aveam de la ei.
nu le mai raspundeti la telefon ca nu se merita sa va pierdeti timpul cu ei, sunt niste idioti!
buna ziua,
am si eu o problema cu o sala de fitness din constanta se numeste.
am fost la aceasta sala o luna dupa care nu am mai mers, logic nu am mai platit daca nu m-am dus.
cand am mers prima oara am completat un formular de inscriere (pe care nu l-am completat eu ci angajata de acolo)despre care ulterior am aflat de la dansii ca e un contract pe 12 luni, si avea niste conditii pe spate pe care evident nu le-am citit dar nici nu am semnat doar pe fata am semnat conditiile nu le-am semnat.
ei spun ca trebuia sa fac cerere ca nu ma mai duc ca asa scrie pe spate si eu nu am facut acest lucru ca nu am stiu ca daca nu am citit.
cand am fost sa fac cererea mi-au refuzat-o ca trebuie sa platesc mai intai pentru 3 luni in care nu am fost.
cum e posibil asa ceva le-am zis si ei m-au spus ca am semnat acea hartie care ma obliga sa platesc.
acum am primit un mesaj de la o firma de recuperare cum ca am restante si sa platesc urgent.
mentionez ca sala de fitness nu mi-a trmis nici o instiintare acasa ca sa ma anunte ca am de plata sau ca daca nu mai vin sa reziliez trebuie sa platesc.
nu am nici o hartie fizic o somatie ceva doar un mesaj pe telefon si atat.
eu cred ca e o mare teapa si am facut reclamatie la opc.
se pare ca sunt multe persoane in aceeasi situatie ca mine.
ce ma sfatuiti sa fac?
nu vreau sa platesc pentru ceva ce nu am folosit si asa le-am platit o luna si nici nu prea am mers.
se poate dovedi ca nu am fost pentru ca intram cu un card care inregsitra intrarile si iesiile plus camerele de la intrare.
m-am dus sa ma cert cu mangerul de acolo si a spus ca nu-l intereseaza ca nu am fost si ca in mod normal nu am trebui sa platesc ca stie asta dar ca el da mai departe la firma de recuperare si ca oricum ii iese ceva.
ce face firma asta nu e legal cred eu nu comunica prin notificari scrisori doar prin mesaje.
si daca aveau o baza probabil eram dati in judecata deja.
pai e normal sa ma puna sa platesc pentru ceva ce nu am folosit, nu am uzat aparatele nu le-am consumat nimic cum adica sa platesc si o suma mare ca mi-au bagat si penalizari care nu exista in presupusul contract.
hartia asta nu are numar de inregistrare pe ea nimic.
ce spuneti sa fac?
multumesc frumos,