avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 379 soluții astăzi
Forum Activitate D-ele-A

Activitate D-ele-A

Discuție Donatia
Buna seara,
Va rog sa ma ajutati in rezolvarea urmatoarei probleme, si anume viitorul meu sot urmeaza sa primeasca inainte de casatorie, cu titlul de donatie cu drept de abitatie viagera de la parintii lui un apartament.
In aceleasi conditii si sora lui, casatorita, o sa primeasca o garsoniera, in care se vor stabili parintii pentru viitor.
Intrebarea mea este, ce probleme putem avea?
La deschiderea succesiunii, vom intampina probleme cu sora lui? In cazul in care pe viitor unul din parinti va avea pretentia sa locuiasca cu noi, sau sa-l intretinem, poate revoca donatia, in caz de refuz din partea noastra, pentru ca nu ne vom permite?
Cat de sigura este aceasta varianta?
Va multumesc
Multumesc, dar nu sunt din Bucuresti si mi-e greu sa ajung.
Ma poate ajuta cineva cu orice material/lege/link despre ''instructiuni de exploatare privind telefonia''? Este un ordin nr 727/1997...
Imi este necesar pt sustinerea unui examen, si nu am gasit nimic, desi caut si am sunat si la Resurse Umane la institutia care organizeaza examenul si nici ei nu stiu exact.
Multumesc.
Buna ziua,
Va rog, daca ma puteti ajuta sa gasesc PROGRAMA PRIVIND ATESTAREA IN FUNCTIA DE TELEFONSTA conform Dispozitiei Ministerului Muncii nr. 257/07.02.1990 si a Ministerului Telecomunicatiilor nr. 135/320 din 14.02.1990.
Am mare nevoie pt un examen pe post ce va avea loc saptamana viitoare, si nu o gasesc. Unde o pot cauta?
Va multumesc

Răspuns la discuția Carnet de munca si ultimul CIM
Va multumesc pt raspuns.
Deci eu trebuie sa ii cer d-lui director o adeverinta prin care sa specifice sa sunt salariata la aceasta societate de 1 an?
Buna ziua
Vreau sa ma inscriu pt sustinerea unui examen pe post, si printre actele necesare exista si mentiunea ''carnet de munca si ultmul CIM, in copie si original, pt cei care au mai fost angajati, nu inteleg exact..
Eu sunt angajata la o societate comerciala (din data de 02.11.2012) , am 1 an vechime.
De unde iau carnetul de munca si ultimul CIM, pt a le atasa la dosarul de concurs?
Va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Curs mediator - pareri
Practic daca eu nu indeplinesc aceasta conditie, si anume cei 3 ani vechime, aceste cursuri la care intentionez sa ma inscriu acum, nu m-ar ajuta cu nimic( mai exact sa ma angajez undeva, in acest domeniu).
Toata vechimea pe care am, fiind absolvent de master, este de aproximativ un an!
Răspuns la discuția Curs mediator - pareri
Mai exact pentru a putea profesa, nu sunt suficiente doar aceste cursuri? Si cursurile de perfectionare se fac tot in aceeleasi conditii? Ma refer la formatori, locatia, pretul, etc.
Buna ziua
Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o informatie, si anume despre cursurile de mediator luand in considerare pretul (destul de piparat) si durata (2 saptamani).
Ce parere aveti?
Va multumesc.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Dintre cei care au mai sustinut examen direct pe post, cum a decurs proba de calculator? In ce anume a constat?