avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Activitate SebastianDiesel

Activitate SebastianDiesel

Răspuns la discuția Probleme cu banca !
In 2011 a primit tot o notificare de la BCR cum ca are de platit in 7 zile la BCR, 4482 ron. Cam reiese, ca 500 euro pe an s-a pus, deci practit in 2014 ar avea de platit vreo 3000-3500 euro....

Intre timp m-am uitat si pe portalul instantei de judecat, am cautat dosare dupe nume, dar nu am gasit nimica, este de bine ? :)
Buna seara,
Mama unei pretene are o problema, in 2007 a luat un credit de 6000ron de la BCR, pe 5 ani, a platit 2,5-3 ani nu mai stiu exact, dupa care a plecat in Germania si nu a mai platit nimeni creditul, astazi in urma curateniei a dat peste 2 plicuri cu notificari de la banca una din 2010 pe suma de aprox 2200 ron si una din 2011 pe suma de aprox 4000, cum ca trebuie sa plateasca in 7 zile, bla, bla.... de atunci nici un alt plic ,

Iar in urma cu 6 ani a luat un credit ipotecar care este la zii platit la UNICREDIT,

Intrebarea directa este, poate banca BCR sa ia casa? pt ca cineva i-a spus ca poate, dar prefer un raspuns profesional.

Va Multumesc Frumos !
Tot citesc in lung si lat pe internet, si aud de la persoane, cum ca cei care lucreaza in fata unui calculator 8 ore pe zi,au dreptul prin lege de a avea pauza 10 minute la fiecare 50 minute lucrate,am nevoie de un raspuns concret, pt ca nici unde nu am gasit! Fac asta deoarece patroni firmei mele s-au gandit sa ne taie din pauze foarte mult si nu mi se pare corect, dupa cat muncim!