avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 791 soluții astăzi
Forum Activitate mmmmela

Activitate mmmmela

va multumesc!
daca sunt intr-un SRL doi asociati si administratori 50%-50%,iar unul dintre ei nu este de gasit, unul dintre ei a trimis deja trei scrisori recomandate pentru a cere intrunirea asociatilor si iesirea sa din societate, neprimind nici un raspuns, cum poate asociatul si administratorul sa iasa din societate, poate merge la Registrul comertului cu scrisorile returnate si sa ceara iesirea sa din societate?trebuie sa mearga la Tribunal sa ceara radierea societatii?poate acesta sa-l citeze pe celalalt asociat printr-un ziar?orice ajutor este binevenit.
va multumesc!
multumesc mult de raspuns,
cu deosebit respect,
mmmmela.
Buna seara,
va rog sa-mi spuneti daca se poate practica avocatura in Romania cu dubla cetatenie romano-americana?
va multumesc!
Răspuns la discuția drept de vizita minor
va multumesc mult de raspuns,
o seara placuta in continuare
buna ziua,
daca am inceput un proces de nerespectarea masurilor de incredintare a minorului, respectiv alin.2, unde inculpatul sa prezentat si a declarat noua adresa unde sa mutat cu fetita, acum pot merge la adresa respectiva sa-mi vizitez fetita sau va trebui sa cer un alt drept de vizita la adresa respectiva?
va multumesc!
o puteti suspenda din nou, dar si asta implica costuri.
va multumesc mult de raspunsul prompt si la obiect,speram sa pot scapa de a pierde timp,dar asta este, trebuie sa ne conformam.
cu deosebit respect,
mela
Buna ziua,
daca am o sentinta civila civila care nu a fost atacata cu recurs in termenul legal si vreau sa scot notarea procesului din cartea funciara, ce trebuie sa fac sa o legalizez sau sa o investesc cu formula executorie? si daca noi suntem dintr-un alt oras, taxa judiciara de timbru poate fi platita aici sau trebuie platita in orasul unde a fost judecata cauza?se poate face aceasta legalizare sau investire prin posta si daca da cum trebuie sa procedez?
va multumesc!
Răspuns la discuția custodie comuna
va multumesc de raspuns