avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 497 soluții astăzi
Forum Activitate riana01

Activitate riana01

Buna ziua,
Am un PFA (alte activitati sportive, mai exact sunt arbitru de fotbal), doresc sa stiu daca pot obtine fonduri nerambursabile pentru infintarea unei scoli de dezvoltare continua a arbitrilor de fotbal, si ce masura/program pot accesa.
Multumesc
Discuție Intocmire CCM
Buna, ziua,
Daca o firma este inregistrata cu un codul CAEN pentru intretinere reparatii cai ferate si mai are si un restaurant/bar inregistrat pe acelasi cod Caen, trebuie sa intocmesca doua CCM-uri sau doar unul?#-o
Multumesc.
Acum imi este clar. Multumesc mult pentru sfat.
O sa astept decizia finala apoi o sa vad ce o sa fac.
Multumesc mult pentru sfat.
Dar cum fac dovada de comiterea infractiunii de denunt calomnios?
Sefii nostrii cunosc situatia aceasta tensionata dintre noi doi dar cred ca le este teama de ,, el" deoarece si ei au primit amenintari ca le va urmari telefoanele si sa aiba de grija ce fac sa nu se puna cu el, etc.....
In cadrul unitati sa constituit si o comisie de disciplina ca urmare a acestui incident si colegul meu a fost sanctionat cu avertisment scris(au fost audieri,inregistrari,etc...-eu am fost numit ca martor).
buna Tudor,
Eu personal nu am facut nimic,doar am indeplinit solicitarea unui sef ierarhic superior de a merge si a chema o persoana in biroul lui (doar atat am facut).Mai amintesc faptul ca persoana care a facut plangerea nu a vrut sa stea cu mine in birou (si de aici a plecat totul).El a inceput cu amenintari de genul ,, aduc procuratura pe voi...,va arat eu cine sunt ...si alte cuvinte. P.S sotia lui lucreaza la Parchetul de pe langa Tribunal).De retinut faptul ca acea persoana nu ,,incape" de mine de mult timp (ii este teama sa nu ii iau locul).Toata discutia a avut-o cu seful ierarhic superior (mai mult pe el la amenintat...) eu personal nu am intervinit in discutiile avute de cei doi.In mesajul anterior am intrebat
Daca pot actiona in judecata pe colegul meu daca se dovedeste a fi nefondata plangerea penala impotriva mea?
si daca pot cere daune morale in situatia de fata?
Buna ziua,
Am nevoie de un ajutor in cazul meu.Colegul meu de birou mi-a facut plangere penala pentru abuz in serviciu, deoarece la solicitarea unui sef ierarhic de-al nostru care ma rugat sa ii transmit unei persoane (agentului de paza de la firma) sa vina la noi in birou pentru aplanarea unui conflict verbal.
Aceasta se considera abuz in serviciu?
Eu pot actiona in judecata pe colegul meu daca se dovedeste a fi nefondata plangerea penala impotriva mea?
Pot cere daune morale in situatia de fata?
Multumesc anticipat pentru sfat.