avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Activitate xcassius

Activitate xcassius

Răspuns la discuția Am primit o reclamatie
"accente" ...multumesc frumos pentru raspuns. Practic asta ma interesa daca sapatule se considera inceputul constructiei ...am uitat sa specific ca deja am si fierul pus in sapaturi ...dar atat ...acum astept autorizatia peste 2 zile ca sa pot merge mai departe si sa ma prezint la Serviciul Disciplina in Constructii sa vad ce se intampla cu reclamatia,
Buna ziua.
Am primit o reclamatie azi de la un vecin in legatura cu constructia casei mele . M-am apucat sa sap fundatia casei ( fara a turna beton ) ... decat fundatia cu doua zile inainte pana la iesirea autorizatiei si am fost instiintat sa ma prezit la Serviciul Disciplina in Constructii.
Intrebarea mea este : ce se poate intampla ?! Pot primi ameda ?
Va multumesc .
multumesc pentru informatii
Va multumesc pentru raspuns ! Dar daca nu doreste sa imi prezinte mie autorizatia?(presupunand ca are )
Buna ziua .
Pe scurt : unul dintre vecinii mei a ridicat o baraca din lemn la 30 cm fata de gardul dintre noi.Baraca este acoperita cu tabla si are panta spre mine(neavand niciun fel de burlan ...deci toata apa vine la mine)... mai mult ...in spatele baracii mai are o constructie aprox 3 m inaltime avand acoperisul in V ...iar burlanul acestei constructii l-a pus pe baraca iar apa atat de pe baraca cat si de pe constructia lui curge direct la mine in curte ( gardul dintre noi fiing din plasa de sarma).Intrebarea mea este ce este de facut ? Am incercat sa vorbesc cu el dar este omul cu care nu te poti intelege pe cale amiabila.Va multumesc !