avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 195 soluții astăzi
Forum Activitate andreeapurcarea

Activitate andreeapurcarea

Trebuie sa mai precizez faptul ca victimei i-a fost rusine si prima data a sunat rudele si acestia din urma au sunat la 112
fapta a fost anuntata prin 112
Exista posibilitatea existarii unui act sexual consimtit intre victima care are 73 de ani si inculpat care are 21 de ani???Cum se putea opune avand mana rupta si o foloseste foarte putin,i s-au pus mainile pe fata sa nu strige,fiind la tara va imaginati si faptul k era imbracata destul de gros!deci???
trebuie sa mai precizez faptul ca victimei i-a fost intrerupt curentul de la panou(stiti cum este la tara ca acesta se afla in exteriorul imobilului),fapt constat de procuror,geamuri sparte,usa scoasa din balamale,actul sexual constatat,amenintarile inculpatului de fata cu procuror,politie....ce probe mai trebuie pt a fi arestat ??
persoana a fost identificata imediat,la medicul legist nu au iesit urmele violului cum ca ar fi fost agresiuni,dar ca a existat un raport sexual a rezultat din control,ideea este ca victima nu s-a prezentat imediat la postul de politie pt ca nu era nimeni la serviciu,s-au desfiintat unele sedii din comune.Fapta s`a intamplat in jurul orei 4 dimineata iar la medicul legist victima a fost dusa la ora 12 cu procurorul in speta.
O persoana a fost violata,pt a savarsi aceasta infractiune inculpatul a mai savarsit si alte infractiuni:violare de domiciliu,amenintare.La faza locului a venit un procuror de la Craiova si politia judeteana,s-au administrat probe,persoana vatamata a fost dusa la medic legist.Inculpatul a fost retinut pt 5-6 ore,apoi a fost eliberat.Mi s-a zis ca trebuie sa astept 3 saptamani sa se administreze toate probele in dosar si abia apoi va pleca dosarul pe rol.Ideea este ca fapta a fost savarsita pe data de 6 septembrie si pana acum nu avem niciun rezultat ,niciun raspuns! Ce sa fac?
Am fost la notar sa iau imputernicire pt a putea afla in ce stadiu se afla dosarul,nu s-a putut pt ca e caz penal si asa mi s-a spus,Am aflat cu greu doar un numar de dosar si atat! Nu am acces la nimic altceva!Am hotarat sa angajez un avocat ,dar mi-a zis sa nu il angajez de acum ca il voi plati o perioada fara sa poata face ceva ci sa astept.Totul mi se pare absurd!Ajutati-ma cu un raspuns! Va multumesc!