avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 378 soluții astăzi
Forum Activitate Amrinela

Activitate Amrinela

Buna ziua,

Am urmatoarea intrebare: in anul 2003 un fost angajat a cistigat in instanta plata unor drepturi salaiale pe perioada 2000-2003, ( in 01.04.2000 i s-a desfacut contractul de munca ) Aceste drepturi salariale nu au fost achitate in intregime, mai pot fi platite acum???. Nu s-au facut declaratii rectificative la CAS, CASS si somaj la data plati . Mai pot face acum ??
Buna seara,

Va rog sa-mi spuneti daca pentru inmatricularea unei masini secand adusa din Olanda de o firma care are ca obiect de activitate comertul cu masini este nevoie de certificatul fiscal in situatia in care o vinde catre alta societate. Are firma care a cumparat masina din UE obligatia sa o declare la Admin. locala in vederea stabilirii impozitului auto? Daca da va rog sa-mi spuneti si temeiul legal.

Multumesc!
Răspuns la discuția RAPORTARE 30.06.2012
Multumesc!
Buna ziua,
va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema: in 30.06.2011 nu am depus bilant, cifra de afaceri fiind mai mica de 35.000 eur.
Cum depun bilantul la 30.06.2012 la contul de profit si pieredere la perioada precedenta 30.06. 2011 trec 0 sau cifrele din balanta .


Multumesc.
Răspuns la discuția Recuperare taxa auto
Tocmai asta e problema ca nu cunosc avocatul caruia sa ma adresez,am nevoie de un avocat care se ocupa de aceaste probleme
Vreau sa recuperez taxa auto pentru 3 masini inmatriculate pe firma inainte de 1 ian 2012 iar una dupa. Am nevoie de un avocat din Cluj-Napoca care sa intocmeasca documentele si o oferta de pret.
Astept raspuns.

Vreau sa recuperez taxa auto pentru 3 masini inmatriculate pe firma inainte de 1 ian 2012 iar una dupa. Am nevoie de un avocat din Cluj-Napoca care sa intocmeasca documentele si o oferta de pret.
Astept raspuns.
Discuție Decl 300
Buna,
in luna ian.2012 am transmis eronat D300, am omis sa completez randul 17.1 si 27.1 si nu am corelatie cu D394, cum pot corecta?

Multumesc!
Multumesc, asa e , la un moment dat stiam ca se raporteaza si numele medicului si unitatea medicala care a eliberat CM
Multumesc tare mult, o seara placuta.