Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Decl 300
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Decl 300

Buna,
in luna ian.2012 am transmis eronat D300, am omis sa completez randul 17.1 si 27.1 si nu am corelatie cu D394, cum pot corecta?

Multumesc!
La urmatorul decontul treceti sumele pe regularizari.
Ati completat eronat decontul de TVA, atat in rd. de TVA colectat cat si in rd.de TVA deductibil?
Si daca, da cu aceeasi suma?
Oricum, erorile se corecteaza completand la randurile de regularizari in decontul din perioada imediat urmatoare, respectiv in decontul lunii februarie ( daca depuneti decontul lunar.)
adolfina pop a scris:

Ati completat eronat decontul de TVA, atat in rd. de TVA colectat cat si in rd.de TVA deductibil?

Este vorba de declaratia 300 in care trebuie completate randurile 17.1 si 27.1 in scop informativ, cu sumele din Declaratia 394.