avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters227071

Activitate ContSters227071

"Teoretic aveti dreptate, un keylogger poate fi instalat prin metodele spuse de dvs. DAR nu uitati ca este posibil ca in trecut sa fi facut schimb de fisiere cu alta o persoana care a fost "rugata" de cea interesata sa va puna un keylogger. Doar nu credeti ca si-ar fi permis sa va intrebe " "poti sa accepti fisierul asta ? stai linistita e ...safe". Cu siguranta a facut-o prin alte metode, iar daca a fost un tip de keylogger nedetectabil de catre antivirus...treaba este mai mult decat usoara.
Sa intelegem ca v-ati recuperat contul de yahoo intr-un final? Daca da, uitati-va in" Account info", apoi in "View your recent login activity", aici veti vedea care au fost locatiile si IP-urile de unde s-a accesat adresa dvs. Yahoo pastreaza ultime 20 de log-in-uri"


Deci....persoana care mi-a spart conturile,evident ca nu avea pe cine sa puna,deoarece nu existau prieteni comuni,absolut niciuna.Accesul la laptopul meu il am numai eu.Am venit de la munte dupa 4 zile si....SURPRIZAAAAA!!!Parolele de la toate conturile le-am recuperat pana la urma insa n-am veificat ip-urile,pentru ca nu-mi mai era necesar,am fost multumita ca le-am putut recupera prin bunavointa aceleiasi frustrate,pentru ca instinctul meu nu ma inseala niciodata:))))Asa ca..prima data a negat vehement,insa vazand ca nu-s asa prostuta si ca nu e cale de intors,a binevoit sa mi le spuna.Intotdeauna am detestat chestia asta si n-am inteles-o niciodata,pun pe seama frustrarii si atat,ceea ce pe mine acest lucru nu ma caracterizeaza!
Am citit pe net o gramada de articole si ...peste tot,toti spun ca nu exista ca cineva sa "sparga" o parola,doar s-o ghiceasca.Eu va spun din propie experienta ca se poate si se poate foate usor pentru cei ce se pricep in domeniul asta.Tehnici sunt multe,dar sunt pt cei ce stiu sa "opereze"...fara a se mai chinui sa-ti nimereasca parola,fara sa incerce raspunsurile corecte la vreo intrebare.
Deci,in primul rand va multumesc tuturor pentru sprijin.In al 2 lea rand pot sa va spun ca am incercat pe toate caile sa le recuperez si intr-un final am reusit prin bunavointa prostului ce n-a avut ce face.Cat despre spart parolele....eu am niste parole care n-au nici o legatura cu datele mele,raspunsurile intrebarilor de securitate n-au nici o legatura cu intrebarea in sine...pun intrebarile pe care mi le doresc dar raspunsurile n-au nici cea mai mica legatura cu intrebarea.Insa cred ca sunt mai multe tehnici de spargere a parolei in afara de cele 2 mentionate si va spun si de ce.Pentru ca cineva sa iti instaleze un keylogger in PC trebuie ori sa aibe acces la acel computer,ori sa trimita un fisier prin care cel ce-l primeste sa-l salveze.Mie mi-a spart acum un an,o tipa un pic bolnava psihic si un pic mai mult frustrata,2 conturi de messenger si facebook-ul de pe una din adrese....Nu ma intrebati cum a facut,ca la calculatorul meu n-a ajuns niciodata,cat de mult si-ar fi dorit ea si 2...n-a avut cu mine vreun schimb de fisiere pe net sub nici o forma.Acum stau si ma intreb:Cum a facut S C A R B A???
Este vorba de posta electronica...de un cont de Yahoo,ce eu personal am facut o cerere catre acestia cu cateva luni in urma,ca sa il anuleze......dar acum apare online...si persoana care l-a sustras fara consimtamantul meu,s-a folosit de el si se foloseste si in prezent,acesta creand un cont de Facebook atat cu poza mea cat si cu datele mele personale(numele meu)
Buna seara.Am o problema cu care ma confrunt in prezent privind violarea de corespondenta.Va rog daca ma poate ajuta cineva sa-mi raspunda.