avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 242 soluții astăzi
Forum Activitate alx_dobre

Activitate alx_dobre

Zbor Blue air anulat din cauza starii de urgenta.

Am platit bilete in ianuarie 2020 pt un zbor din mai 2020. Am primit mail ca s-a anulat (cu mai mult de 14 zile) din cauza starii de urgenta.
M-am adresat companiei in vederea returnarii banilor si am primit raspuns ca ii vor primi la 30 de zile de la incheierea starii de urgenta. Nu s-a intamplat asta.
M-am adresat ANPC si raspusul a fost ca esita solicitarea in baza de date privind returnarea insa compania nu e obligata sa faca returnarea banilor intr-un anumit termen pt ca anularea e din cauze militare...

Ce cai mai sunt?
Multumesc pentru raspuns !
Multumesc pentru raspuns , insa am o nelamurire : nu era normal ca procesul verbal sa fie intocmit in ziua aceea ? Cum a decis politistul ca muzica era peste normele legale ? Stand in birou si primind reclamatia posibil a vecinilor ? Nu verifica pe teren ?
Buna ziua,

am primit o amenda pt ca am fost ginerele la o nunta la cort si am dat muzica prea tare.
Cu cei cu cortul am semnat contract de inchiriere .
Nu a venit niciun politist in noapte nuntii , am primit acasa un proces verbal incheiat la 3 saptamani de la nunta, cu un martor care are doar o semnatura, scrie in el ca e facut in absenta mea .
Am platit deja amenda, dar as vrea sa stiu daca se poate contesta .

Multumesc!