avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 477 soluții astăzi
Forum Activitate marce13

Activitate marce13

Răspuns la discuția Folosirea imaginii fara acord
Multumesc pt raspuns.
Insa impotriva cui sa fac actiunea? Cum as putea afla identitatea lui? Compania de cablu imi poate furniza datele necesare daca fac o plangere? Nu stiu de unde sa incep, asta e mai greu. Am sunat la politie, am spus ca sunt hartuita si amenintata si mi s-a raspuns ca la ei nu ma baga nimeni in seama decat daca se ajunge la ceva grav...adica ce? Sa astept sa se intample ceva cu copiii sau cu mine? Chiar nu exista leac de cojocul unor indivizi ca acestia?
Buna ziua,
de ceva timp cineva se foloseste de pozele mele la avatarul lui de la messenger, isi face conturi pe diverite site-uri si trece datele mele. va rog sa-mi spuneti ce masuri pot lua? cu ajutorul unui program gasit pe net am reusit sa obtin cateva informatii din fullheader(caci mi-a trimis si cateva mail-uri in care ma ameninta, imi aducea injurii mie cat si familiei mele ) despre adresa lui de internet: compania de cablu, ip-ul de net etc .as putea cere companiei de cablu sa-mi spuna adresa de unde s-a facut acest id de mess? as putea face o plangere vis-a-vis de acest id si compania de cablu sa ia masuri( blocare acces sau ceva de genul)?sau ce drepturi am eu in calitate de proprietar al pozelor ?
Multumesc