avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Activitate sorin7907

Activitate sorin7907

Buna ziua! As dori sa imi spuna cineva care stie sigur de unde se primesc banii reprezentand despagubirile CEDO? Ministerul de finante sau alta institutie?
Multumesc pentru raspunsul prompt! Dar suprafata imobilului nu are nici o legatura cu impozitarea?
Buna ziua! Cladirea este in Fetesti,este sediul unei societati comerciale. Valoarea contabila este de 83000RON si este din 2002. De atunci nu s-a mai facut alta reevaluare Intrebarea este cat este impozitul anual pentru aceasta cladire? Astept un raspuns cat se poate de repede,multumesc!
Buna ziua! Am si eu cateva intrebari referitoare la contestatia unui raport de evaluare pentru un imobil care urmeaza sa fie executat silit de catre primarie. Raportul intocmit are o valoare mult mai mica decat valoarea imobilului in cauza de aceea doresc sa fac o contestatie.Prima intrebare este: catre cine fac contestatia(primarie sau evaluator) si unde o depun(registratura primariei sau...?)A doua intrebare este: ce trebuie sa contina contestatia(cum o formulez,ce trebuie sa scriu in ea).Astept un raspuns urgent de la cineva avizat,multumesc!
Buna ziua.Am uitat sa mentionez ca s-au primit niste acte de la CEDO,acelea cu un cod de bare,chiar atunci in 2009 ca dosarul este OK ,este complet,corect.etc... si ca s-a repartizat la comisia nr....Doar ca mi se pare foarte mult timp,3ani,sa astepti fara nici o informatie sa iti soseasca un plic in posta.Multumesc pentru informatii si sa asteptam cu totii plicurile cu sentinte favorabile.
Buna ziua! As dori sa imi spuna cineva,daca stie, cum se poate afla ceva informatii despre un dosar depus la CEDO.Ma intereseaza stadiul in care se afla,cat mai dureaza(a fost depus in 2009).Multumesc.
Răspuns la discuția Impozit imobil sediu S.C.
Am un proces verbal de receptie a cladirii,partial.Doar pentru parter. Am fost la primarie si au zis ca baza de impozitare este valoarea de inventar a cladirii, nicidecum suprafata sau ca este receptionata doar partial...Ce sa fac in situatia asta?Este vreo prevedere legala in sensul asta,care li la-ti zis? Astia la primarie habar nu au de capul lor...
Buna ziua! Am o masina inscrisa pe firma si vreau sa stiu daca mai trebuie sa platesc impozit in continuare,daca masina nu mai exista fizic(a fost vanduta piese)?Masina figureaza in continuare inscrisa la primarie si va fi radiata ulterior.
Buna ziua! Detin un imobil in Fetesti,Ialomita,sediu al unei S.C. compus din P+1+M.Cladirea a fost construita in 1999 si in 2002 s-a facut receptia partiala a cladirii(doar parter). Cladirea are 290mp/nivel. Vreau sa imi spuna cineva care stie,daca se impoziteaza tot imobilul sau doar parterul,deoarece doar parterul este terminat?Etajul si mansarda fiind neterminate,si neavand nici o receptie de finalizare facuta. M a adresez celor de aici ,pentru ca la noi la primarie este dezastru....Multumesc si astept un raspuns!