avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Activitate Liviu Popa

Activitate Liviu Popa

am avut o masina marca dacia pe care a vanduto socrumio prin ani 90,masina aveam numar vechi nu era imatriculata cu numar nou avea 5 dj 0000,masina era pe numele meu inregistrata la taxe si impozite iar eu nam mai umblat dupa masina din cauza ca am fost plecat din tara iar acum am o gramada de amenzi loate de cei la care sa perindat masina si impozitul la ea ce as putea sa fac sa scap de aceasta masina? nu dispun de niciun act al ei nu am nimic de la ea ce trebuie sa fac? astept pareri!
sunt convins de asta nu cred ca am alta solutie decat sa merg acolo si sa gasesc un avocat sa se ocupe de caz oricum multumesc mult pt sfaturi
da in suedia nici eu nu cred ca se va aplica legea romaneasca sau ceva de genu asta pt ca ei au alte legi iar suedia nu e o tara cu legi asa de aspre si cred ca se va tine cont si de faptu ca sunt cetateni romani si plus deasta nu au mai savarsit asemenea fapte niciodata deci ar fi la prima abatere.Va multumesc pt sfaturi si astept in continuare pareri stima
poate mar ajuta mai mult daca as citi continutul la acest articol mi se pare prea mare pedeapsa dar cred ca esti de competenta daca teai hotarat sami raspunzi ms pt informatie
2 baieti au fost prinsi in timp ce vroiau sa fure dintrun camion niste motorina,cand incercau sa desfaca acolo la rezervor alarmele masini au inceput sa sune iar acestia au fugit,in zona se afla o patrula de politie care sau luat dupa ei si iau prins la ceva distanta de masina pe care vroiau sa o sparga odata cu ei au retinut si masina cu care se deplasau ei ce li se poate intampla in cazul asta sau ce as puteau eu sa fac sa i ajut toata treaba asta se desfasura in suedia