avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 161 soluții astăzi
Forum Activitate khristian23

Activitate khristian23

ieri noaptea mi-a fost retinut permisul pentru trecerea pe culoarea rosie a semaforului- acesta fiind motivul , nu si faptul... practic eu am trecut la culoarea galbena a semaforului, iar datorita vitezei mici, undeva sub 30km/h sa ma fi prins cularea rosie in intersectie, iar dupa aprox 1 km si 4 intersectii m-a oprit politia unei sectii de politie si mi-a ridicat permisul pt 30 zile cu amenda... intrebare: vreau sa contest PV, deoarece n-am patruns pe culoarea rosie, ci galbena in intersectie, n-am vazut politia si nu stiu unde erau plasati (intersectia fiind "goala") si nu stiu de ce m-au oprit dupa aprox 1 km, daca erau in urma mea ar fi putut s-o faca linistit... cel care mi-a loat actele, n-a fost si cel care mi-a scris PV... nici unul nu s-a prezentat... n-au dovada si nu stiu cum au putut ei sa vada ca era culoarea rosie... eu banui doar ca au presupus ca am trecut pe culoarea rosie... si au ezitat sa vada daca primesc "ceva'... posibil ca acesta sa fie si dezinteresul celui care m-a oprit trimitand alt politist, ocupant al masinii sa semnez PV. Pe PV am trecut la mentiuni ca n-am trecut pe culoare rosie si am martor un prieten aflat in masina mea... AM sanse de castig la contestatie sau ma las pagubas si sa invinuiesc hazardul in cazul meu?
multumesc.