avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Activitate tyrex

Activitate tyrex

mare tampenie asta cu acordul asociatiei de proprietari. Mie nu mi-au cerut. Oricum aveam deja 6202 secondar si nu vad de ce mi-ar fi cerut aprobarea asociatiei pe a-l pune principal. Dar logica e una si realitatea lor ealta. Eu am scapat de asta pt ca am facut modificarea pe 6.
Răspuns la discuția Schimbare cod CAEN pentru PFA
070 este declaratie de mentiuni ( e o bifa in dreapta sus). Decl de mentiuni se completeaza ca si o declaratie noua. Deci cu toate datele. la cod caen il pui pe cel nou. Bafta
Răspuns la discuția Schimbare cod CAEN pentru PFA
eu asa am depus : 070, 220 + copii dupa actele de la reg comertului. La 220 sa bifezi norma de venit.
Sa raspund tot eu : am fost la finante. Au cerut o declaratie 070 cu bifa mentiuni si toate datele, apoi copiile de la reg comertului si decl 220 cu bifa norma de venit.
am ridicat azi noul certificat de la ONRC cu 6202. Stie cineva cam ce trebuie facut acum la finante ? Banuiesc ca niste copii + vreo declaratie ceva. Vreo idee ?
Răspuns la discuția Schimbare cod CAEN pentru PFA
am si eu aceeasi problema. Nu cred ca trebuie depusa 220 pt ca cei cu norma de venit nu o depun (sau cel putin nu o depuneau in 2011). Poate 070 pt schimbare de caen.
>> @tyrex: Ce acte ti-au trebuit pentru schimbare? Merci

Sunt doua formulare de completat. Ti le dau ei acolo.
Apoi trenuie sa ai certificatul constatator in original + "diploma". Nu mi-au trebuit acte doveditoaree pt 6202 pt ca il aveam deja secundar. Dar e bine sa ai cam tot la tine. Nu se stie ce idee le mai vine. Prima data depui actele, apoi platesti taxa apoi depui la registratura si cam atat
Salut. Am o intrebare : pfa-urile care sunt si angajati cu CM full time platesc CAS dupa modificarile leggi sau nu ? In trecut nu se platea... Multumesc anticipat
Am fost azi la ONRC Bucuresti sa schimb 6201 in 6202. A durat cam 20 min cu tot. Nu uitati de dosar cu sina. Cost total : 140 LEI + 1 leu dosarul. Depus azi 04.01.12 - de ridicat 06.01.12
cred ca poti sa prestezi activitatile secundare. Problema e cu forma de impozitare (norma de venit / sistem real). Si nu cred ca poti sa ai un caen la norma si altul la sistem real. Cred ca se iau dupa caenul principal.