avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Activitate ingerdelumina

Activitate ingerdelumina

va multumesc f. mult. un raspuns exact, la obiect si profesional ! asta am asteptat!
2 intrebari am. 1.cum pot solicita reclamantului sa depuna in original inscrisul la dosar , adica hartia facuta de mana de aici din UE? 2. pot solicita aparator din oficiu si de aici din UE si cum sa procedez in caz ca se poate? Va multumesc f mult. P.S si pe a doua hartie facuta de ea la calculator , document pe care mi-a inserat semnatura fotografiata de pe documentul original, apare tot data noiembrie 08 data maxima la care tr sa-i returnez banii...pe care i-a primit in rate,dar nu mai recunoaste.Am inteles ca acum de fapt cere si datoria si Camata, dobanda la bani. parca a intrat legea camatariei in Ro nu-i asa? Va multumesc mult.

as vrea sa intreb totusi...are legalitate o astfel de hartie care nu este autentificata la notar? si in plus este doar un martor, eu stiu ca tr sa fie minim 2 martori.

imi cer scuze ptr mesajul consecutiv.
Buna. martorul este prietenul ei...asa ca se pot intelege ce sa zica nu? este prima data cand m-a citat in instanta. am primit o hartie acasa ca sunt data in judecata in data de.... atata tot. nu am bani de avocat, nu sunt in tara, la adresa la care am primit citatia nu mai locuiesc de 1 an. nu am casa, nu am alte bunuri. si daca sa zicem ma executa silit..ce sa imi ia? ca nu am chiar nimic. cum e cu executarea silita? in caz ca plateste judecatorul sa-i accepte plangerea?

va multumesc ptr raspuns. semnatura este a mea..dar copiata de pe hartia facuta de mana. pur si simplu i-a facut poza, apoi a inserat-o in ce document a vrut ea. dar asa si eu pot face o hartie la calculator,,,iau o semnatura de la cine stie cine...si scriu acolo egal ce. inserez semnatura aceluia si gata. il dau in judecata ca uite ce hartie a semnat si nu se tine de cuvant. va multumesc din suflet dar..recunoaste din start un judecator asa un fals????


buna ziua. am o problema. acum 4 ani am imprumutat o suma de bani de la cineva. am facut cu ea o hartie de mana si cu un martor. documentul nu este autentificat la notar. ulterior am dat in RATE banii inapoi. nu a vazut insa nimeni. acum EA nu recunoaste ca primit banii inapoi, ba mai mult m-a dat in judecata. a facut ALTA HARTIE LA CALCULATOR si mi-a inserat in document semnatura , luata de pe hartia facuta de mana. normal ca nu este autentificata nici aceasta hartie. imi cere mai multi bani acum, decat scria pe hartia facuta de mana. RECUNOASTE VREUN JUDECATOR ACEST FALS GROSOLAN???? va multumesc foarte mult.nici nu as vrea sa ma prezint la apelul in instanta. dar ma gandesc ca un JUDECATOR NU SE COBOARA LA UN ASEMENEA NIVEL DE PROSTIE SI RECUNOASTE DIN START ACEST FALS GROSOLAN, nu? totusi au inceput sa se pedepseasca ASPRU si MITA LUATA DE JUDECATORI! nu cred ca se mai lasa cumparati ca inainte! si oricum mai exista si avocati si judecatori cinstiti. inca o data MII DE MULTUMIRI !!!