avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 117 soluții astăzi
Forum Activitate cerneaadriana

Activitate cerneaadriana

printr o hot jud am fost obligat la o suma foarte mare de bani dar pe care nu o pot plati dintr o data si as dori o esalonare Cum procedez?
Discuție INSOLVENTA
AM DESCHIS UN PROCES IN PRETENTII AL UNEI FIRME INTRATE DEJA IN INSOLVENTA sUNT SCUTIT DE PLATA TAXEI DE TIMBRU?JUDECATORUL ZICE CA DA, INSA IMI CERE SA I ADUC HOTARARE IREVOCABILA PE CARE NU MI O DA NIMENI DEOARECE INSOLVENTA ARE TERMEN IN MAI .CUM FAC DOVADA?
care este temeiul complrt in afara de art 62
este obligata asociatia de locatari sa mi repare acoperisul la ultimul etaj si casa scarii? cum se procedeaza?
Discuție repunere pe rol
pana in momentul suspendarii platisem 200 de lei si la termenul in care a avut loc acest lucru urma sa depun o diferenta stabilita dupa expertiza .la repunere platesc 1/2 din cei 200?
Discuție taxa de timbru
la repunerea pe rol platesc 1/2 din ce se platise pana la suspendare sau 1/2 din cat trebuia cu totul platit?
se aplica TVA la onorariul de succes?
sunt unica fiica a parintilor mei decedati.In timpul vietii acestia mi au facut o donatie si dupa moarte lor si au rezervat dreptul pe o camera.Acum trebuie sa figurez doar eu ca proprietar cu un nou act.Care este acela pe instanta in loc de notar?
cu cine ma judec daca sunt unic mostenitor?