avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 806 soluții astăzi
Forum Activitate doinam24

Activitate doinam24

Răspuns la discuția Inchidere PFA
Multumesc!
Răspuns la discuția Suspendare II
Tocmai, ca am datorii ...
Discuție Suspendare II
Buna ziua ! Vreau sa suspend o intreprindere individuala. Care sunt demersurile? Multumesc anticipat !
Buna ziua! Pentru completarea documentatiei, fiul meu ,intreprinzator ,a angajat o contabila. Acum 2 luni a inchis locatia si firma nu mai functioneaza .Am cerut documentele de la contabila, si, surpriza...! In registrul de intrari- iesiri ,nimic scris. Am calculat toate intrarile si iesirile . Acum nu stiu daca mai trebuie sa completez registrul , pentru declaratia 200. Revin... cifra de afaceri realizata este pe minus.
Declaratia 392 B o depun pe 0. Multumesc anticipat pentru raspuns!
Răspuns la discuția Inchidere PFA
Numai la finante? La Casa de asigurari,nu? Multumesc !
Discuție Inchidere PFA
Sunt persoana fizica autorizata. Ce pasi trebuie sa urmez ca sa pot inchide PFA-ul?Multumesc anticipat!
Buna seara! In perioada 2-10 noiembrie prescolarii si scolarii mici au vacanta. Cadrele didactice care predau la aceste clase isi pot lua concediu de odihna.Va intreb pentru o colega de serviciu. Daca este in concediu medical in aceasta perioada, poate sa-l inlocuie cu concediu de odihna ?
Răspuns la discuția Control fisc
Multumesc mult!
Discuție Control fisc
ce caiete trebuie sa prezinte o persoana cu statut de intreprindere individula la un control de la fisc?
Discuție angajare
Sunt intreprindere individuala. Pana acum nu am avut angajati. Ieri am angajat o persoana. Am incheiat un contract de munca ,pe care l-am depus la ITM. Va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti ce documente mai trebuie sa depun , unde si pana cand?
Multumesc!